, czwartek 20 czerwca 2024
Małysz skoczył po mleko
Adam Małysz zapowiada, że będzie skakał przez całe lato. fot. ER Dodaj do Facebook

Małysz skoczył po mleko

ER
Adam Małysz wygrał zawody o Puchar Doskonałego Mleka rozegrane w sobotę w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Triumfator Pucharu Świata w sezonie 2006/2007 w pierwszej serii uzyskał 116,5 m. Druga seria, z powodu intensywnych opadów deszczu, została odwołana.
— Pogoda była tragiczna. Przyszła burza, zawody przerwano, obniżono rozbieg. Ale wtedy znowu zaczęło wiać z tyłu. I najdłuższy skok był na 116,5 m. Byłem w szoku, ale przy tej pogodzie nic więcej zrobić się nie dało — opowiada Gazeciecodziennej.pl Małysz. Drugie miejsce w zawodach zajął Piotr Żyła - 109,0 m, na trzeciej pozycji uplasował się Stefan Hula - 108,5 m. Przed południem rywalizowali juniorzy. Na skoczni HS 38 w kategorii D zwyciężył reprezentant Wisły Ustronianki - Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 34,5 m i 34,0 m. Wśród juniorów starszych (kat. C) na obiekcie HS 72 zwyciężył Klimek Murańka oddając skoki na odległość 65,5 i 69,0 m. W kategorii junior A na skoczni HS 94 wygrał Łukasz Rutkowski.

Adam Małysz zapowiedział w rozmowie z nami, że będzie skakał przez całe lato w cyklu Grand Prix. — Trener przewidział starty wszędzie oprócz Japonii. Powiedział, że Małysza trzeba oszczędzać, a najlepiej zrobić to właśnie jeżdżąc na zawody. Na imprezach skaczemy trzy razy dziennie, a na treningach po kilkanaście razy, więc to na konkursach odpoczywamy — przekonuje z uśmiechem skoczek z Wisły.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama