, sobota 2 marca 2024
Małysz: Gdyby sprawą zajął się prokurator, skocznia pewnie zostałaby zamknięta na amen i padła
Adam Małysz ubolewa nad sytuacją z wyciągiem na skoczni jego imienia. fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Małysz: Gdyby sprawą zajął się prokurator, skocznia pewnie zostałaby zamknięta na amen i padła

KATARZYNA KOCZWARA
Minął kolejny miesiąc, kiedy wyciąg na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle nie został oddany do użytku. Za dwa tygodnie rozpocznie się Lotos Poland Tour, konkurs w Wiśle zainauguruje Letnie Grand Prix w skokach narciarskich, a końca awarii wyciągu nie widać.
- Przykro mi, kiedy patrzę, w jakim stanie jest ten obiekt. To przecież nowa skocznia, a już nadaje się do remontu. W wielu miejscach leje się woda, "jaja" są z tym wyciągiem. To dla mnie bardzo przykre i czasem wolę o tym nie pamiętać. Wątpię, czy ktoś poniesie za to odpowiedzialność. Gdyby sprawą zajął się prokurator, skocznia pewnie zostałaby zamknięta na amen i padła. Ale wszystkie usterki powinny zostać naprawione - przyznaje Adam Małysz, który zgodził się, by obiekt nosił jego imię.

Awaria wyciągu trwa od grudnia 2010 roku. - Mamy związane ręce. Procedura gwarancyjna jest czasochłonna - mówi Sebastian Danikiewicz, zastępca dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, administratora skoczni w Wiśle.

Od maja wiadomo, że wyciąg jest sprawny. Teraz konieczny jest odbiór Transportowego Dozoru Technicznego. - Trwają uzgodnienia związane z pełną dokumentacją - mówił nam w połowie maja Grzegorz Kotowic, dyrektor COSu w Szczyrku i zapewniał: - Sięgamy po wszystkie środki, by jak najszybciej rozwiązać tę sytuację.

PISALIŚMY: "Skocznia w Wiśle-Malince: Wyciąg nadal nie działa"

Mamy lipiec, a pozytywnej opinii TDT nie ma. Główny wykonawca i gwarant obiektu, firma Hydrobudowa, zapewniał, że do końca maja wszystkie formalności będą dopełnione. Teraz nikt nie ma odwagi podawać konkretnych terminów. - Patrząc jak wygląda sytuacja od początku awarii, nie zagwarantuję, że wyciąg będzie działał podczas najbliższych zawodów - mówi Grzegorz Kotowicz.

Jeśli TDT nie zaakceptuje pozytywnie zarówno technicznego stanu obiektu jak i dokumentacji związanej z naprawami w ramach gwarancji, skoczkowie uczestniczący w wiślańskim konkursie Lotos Poland Tour, podobnie jak podczas marcowego finału Pucharu Kontynentanego, na górę wywożeni będą samochodami terenowymi. Wstępnie wybrana jest firma, która się podjęła tego zadania.
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

czerskim, a co to?

patria - to ojczyzna, czy tak?

Po ostatnim wpisie widać jak na dłoni, że jesteś modelowo ukształtowanym "postępowcem" czyli tzw. „czerskim inteligentem”.

patriotyzm ma jeszcze rację istnienia w sytuacjach dramatycznych, Tybet, Białoruś, Rosja, Afryka płd ( z Chinami jest pewien kłopot...), natomiast w tzw "normalnych" warunkach patriotyzm rozmywa się... w swoje opozycje lub dziwne stany zawieszenia...

Polska, to kraj straceńców...nie dziwię się młodym, że opuszczają ojczyznę i wybierają inną, tracąc z krajem urodzenia intymny, patriotyczny związek bo jak tu być patriotą, widząc harce polityków, ich kłamstwa, nierzetelność, etc

O organizacji finałów ME w piłce nożnej dowiedzieliśmy się pięć lat temu. Przez ostatnie cztery lata przy władzy jest koalicja PO - PSL. Dla infrastruktury drogowej to niestety porażka - nie uda się zrealizować zakładanych wówczas autostrad, kompletnym fiaskiem będzie budowa A4 do granicy z Ukrainą. Strach pomyśleć co się stanie gdy zniknie bat w postaci wielkiej, prestiżowej imprezy sportowej.

na ten temat wypowiadałem się już wielokrotnie. Prezes Tajner jest nadal prezesem. Członkowie Komisji Sportu Semju PRL-bis milczą i będą pewnikiem zabiegać o głosy poparcia oraz po raz kolejny zapewniać że sprawy sportu mają głęboko na sercu (czasami myślę, że serce mają w miejscu pomiedzy pośladkami). Idą wybory i pora zapytać dlaczego nie reagowali patrząc na to partactwo w wykonaniu obiektu skoczni i niekompetencje urzedników państwowych. Ktoś za to partactwo musi zapłacić, jeżeli już nie finasowo to na pewno politycznie. Nie bądźmy dalej naiwni
Adama Małysza nikt dotychczas nie przeprosił !

Skocznia kosztowała dotychczas(sic!) ok. 50 mln. czyli równowartość ok. 30 boisk tzw. orlików. I pomyśleć o takich kryteriach do porównań jak: koszty utrzymania, wykorzystanie dla usportowienia młodzieży, itd

Panie Adamie, przecież prokurator skocznią się już zajmował i chyba nadal zajmuje, ale nie wie lub nie chce wiedzieć gdzie szukać winnych. Ten obiekt mógł wyglądać inaczej o czym Pański trener i były szef klubu wiedzą, bo mają taki projekt u siebie w szufladzie. A dlaczego wtedy nikt nie poparł tego pomysłu głośno (po cichu i owszem), tylko pozwolono brnąć w rozwiązanie, które z góry było skazane na porażkę ???

Brawo lokalni czekiści. Na waszą bezinteresowną czujność zawsze można liczyć.

złodziejska inicjatywa - Małysz powinien wycofać swój patronat, bo chcąc nie chcąc firmuje szalbierstwo i przekręty...

RacjanAdam. Wkurzyc się to mało. Miało by 15 melonów. mało. Wydano ponad 50. mało? Ale była dobra przykrywka - Adaś i medale. Przeydenci. Premierzy i inne kacyki to jedno a buractwo to drugie. Adaś weź pan to w garś. Pozdro

co to znaczy...gdyby zajął się prokurator... polska, haniebna nieodpowiedzialność...

oczywiście winnych brak... ale Polska liderem w Europie, oh UE-piar...

teraz wiem, co to znaczy

kto za ten BAJZEL - odpowiada ?

To są normalne jaja co tam się dzieje, ale wstyd niedługo LGP w Polsce a tu wyciąg nadal nie działa, Adam pewnie pali się ze wstydu , ze zgodził się aby ta skocznia nosiła jego imię.FUszerka i tyle.

czasem sie zastanawiam...zagranicą jesteśmy doceniani i umiemy niemal wszystko zrobic a u siebie mamy ze wszystkim problemy ,....hm

Czemu się nie dziwię? Polska .. To smutne, jak się kompromitujemy :(

Ciekawe czy gdzie indziej na świecie też procedury są tak ślamazarne. Najlepiej by wszystkich tych działaczy i decydentów kopniakami w d. popędzić gdzie pieprz rośnie. Totalna spychotechnika w myśl wiersza " ksiądz pana wini ,pan księdza a nam wszystkim zewsząd nędza" Nic dodać nic ująć. A na koniec Mistrz z Wisły się wkurzy i poprosi by tej fuszerki nie nazywać Jego imieniem. I to już będzie koniec!

ha! a ja dziś widziałem panią Kasie w Ustroniu w "GP" pewnie szukała tematów ;)

Normalnie żółci sie ulewa jak człowiek patrzy na to co sie dzieje.Tak może być tylko w Polsce.Nigdzie indziej !!!!! Wstyd,wstyd,wstyd i hańba!!! Szkoda tylko przy tym wszystkim Adama,to m.in.on był za tym aby taka skocznia powstała,miała służyc młodym skoczkom,przynieśc Wisle rozgłos,popularnośc,miały byc konkursy,nawet PŚ.I co jest???? Adamie współczuję Ci ,bo wiem co czujesz jak to widzisz,skocznia Twego imienia "umiera",to nie jest dobre,wcale bym sie nie zdziwił jak byś zaprotestował aby zmienic patrona skoczni.Proponuje np skocznia im."COS-u".

to wszystko przez szczyrk bo zabrał nowy wyciag na swoje skocznie a nam dał jakis wyremontowany

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama