, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Kibice uprzykrzają Małyszowi życieDodaj do Facebook

Kibice uprzykrzają Małyszowi życie

PAP
Kadra A skoczków narciarskich z Adamem Małyszem na czele trenuje w Zakopanem przed Letnią Grand Prix i Pucharem Kontynentalnym. Na zgrupowaniu są też zawodnicy kadry B i C.
— Treningi w Zakopanem są intensywne nie tylko sportowo — powiedział PAP Adam Małysz. — Tu przyszła tak duża ilość kibiców, że zapewnili nam specjalne szkolenie - ja myślę o kolejnym skoku a tu trzeba odpowiedzieć na pozdrowienie, obiecać autograf po treningu. To rozprasza, ale przecież tak jest na wszystkich wielkich międzynarodowych zawodach. Czułem się tu dziś jak na Krupówkach.

Trenerzy kadry Hannu Lepistoe i Łukasz Kruczek powiedzieli PAP, że zapadła decyzja o tym, kto pojedzie na pierwszy konkurs Letniej Grand Prix. W niemieckim Hinterzarten 11 i 12 sierpnia Polskę reprezentować będą Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot.

W środę wieczorem Adam Małysz oddawał skoki treningowe a pozostali zawodnicy poddani zostali przez trenerów sprawdzianowi przed Pucharem Kontynentalnym. Rywalizowali narciarze kadry A i B. Wygrał Robert Mateja a kolejne miejsca zajęli Marcin Bachleda, Stefan Hula i Sebastian Toczek.

— My trenerzy nie mamy kontaktu z zawodnikami na co dzień. Podczas takiego sprawdzianu skoczkowie mają jedyną okazję, żeby pokazać, że są najlepsi i mogą reprezentować Polskę — powiedział Kruczek. — Dziś podjęliśmy też decyzję kto wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Oberstdorfie. 4 i 5 sierpnia Polskę reprezentować będą Robert Mateja, Marcin Bachleda, Stefan Hula oraz Rafał Śliż.

Na zgrupowaniu w Zakopanem skoczkowie kadr A, B i C będą do najbliższej niedzieli, potem będą mieli tydzień odpoczynku od treningów. Tuż przed wyjazdem do Hinterzarten planowane są kolejne treningi na Wielkiej Krokwi.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama