, niedziela 19 maja 2024
Karolina jest głodna sukcesu
Karolina Czapka liczy na sukces w Niemczech. fot. ARC Dodaj do Facebook

Karolina jest głodna sukcesu

ER
Karolina jest głodna sukcesu

Takim samochodem jeździ mieszkanka Ustronia. fot. ARC

Po przerwie do rywalizacji wracają kierowcy startujący w międzynarodowej serii New Renault Clio Cup. W ten weekend zawodnicy, w tym Karolina Czapka z Ustronia, wystartują w czwartej eliminacji. Zawody odbędą się na niemieckim torze Nürburgring.
Przypomnijmy, że w tym sezonie reprezentantka zespołu Karolina Autosport wraz z pozostałymi zawodnikami startowała już przy World Series by Renault oraz 24-godzinnym wyścigu na północnej pętli toru Nürburgring. Po bardzo udanym starcie w ostatniej eliminacji (siódma lokata), Karolina przesunęła się w klasyfikacji generalnej na 14. pozycję. Jeśli w zbliżającej się rundzie Kaja co najmniej powtórzy rezultat z ostatniego wyścigu, to istnieje duża szansa na kolejny w tym sezonie awans. Dodajmy, iż weekendowe zawody rozegrane zostaną na 3,6-kilometrowej pętli toru, a zawodnicy w New Renault Clio Cup wystartują w dwóch 30-minutowych wyścigach.

Karolina Czapka: — Miałam już wcześniej okazję jeździć po tej pętli. Osobiście bardzo lubię tor Nürburgring, ale trzeba trochę się namęczyć, aby go lepiej poznać. Jeśli chodzi o wynik, to mierzę jak najwyżej, ale jeśli udałoby mi się powtórzyć mój wynik z ostatniej eliminacji, to byłabym zadowolona. New Renault Clio Cup nie jest prostym pucharem, stawka startujących tam zawodników jest bardzo wyrównana, wszyscy robią podobne czasy i w zasadzie decydującą rolę odgrywa znajomość torów, a ja pod tym względem jestem na końcu stawki. Będę się jednak starała uzyskać jak najlepszy wynik.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama