, wtorek 5 marca 2024
Karolina Czapka mistrzynią Polski
Karolina Czapka ze Skoczowa na podium Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. fot. Karolina Autosport Dodaj do Facebook

Karolina Czapka mistrzynią Polski

ER
Karolina Czapka na torze w Poznaniu po bardzo ciężkiej walce wywalczyła trzeci z rzędu tytuł mistrzyni Polski w klasie H-2000.
Po ostatniej rundzie zarówno Karolina jak i Paweł Soja posiadali jednakową liczbę punktów, a o tytule zadecydowała większa ilość zwycięstw w tym sezonie. — Wyścigi potrafią płatać figle i tak była ze mną przez większą część sezonu. Teraz wreszcie dopisało mi szczęście — cieszy się Karolina Czapka.

Siódma runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zapowiadała się arcyciekawie. Karolina Czapka przed dwoma ostatnimi w tym sezonie wyścigami traciła do lidera punktacji Pawła Soji 8 punktów. Reprezentantka zespołu Karolina Autosport nie złożyła jednak broni i postanowiła dzielnie walczyć o tytuł. W piątkowych kwalifikacjach do pierwszego wyścigu o GPP Kaja uzyskała drugi czas przegrywając tylko o 0,174 sekundy z Markiem Durovkinem w super-turystycznym Audi A4. Po sobotnim sukcesie w wyścigu długodystansowym, następnego dnia na zakończenie zawodów odbyły się dwa decydujące biegi o Grand Prix Polski. W pierwszym wyścigu Karolina odniosła zwycięstwo w swojej klasie, pokonując po bardzo zaciętym pojedynku Durovkina. Przed ostatnim w tym roku pojedynkiem Kaja wyszła na prowadzenie w klasie H-2000. Do pełni szczęścia wystarczyło jej ukończyć drugi wyścig za kierowcą Lotusa Exige. Tak też się stało, Karolina pojechała rozważnie i przejechała linię mety za Soją, zapewniając sobie trzecią z rzędu szarfę mistrza Polski. Ostatecznie Karolina w całym sezonie zdobyła 71 punktów, a Soję pokonała lepszym bilansem zwycięstw.

— Tytuł ten zawdzięczam różnym ludziom i chciałabym im za to podziękować — mówi Karolina. — Przede wszystkim podziękowania należą się mojemu tacie, który zawsze jest przy mnie, jest moją inspiracją, służy mi radą i doświadczeniem. Dziękuję mamie, która kontroluje budżet i podtrzymuje mnie na duchu. Dziękuję narzeczonemu, który ostatnio zajął się logistyczną stroną naszych wyjazdów. Dziękuję także moim niesamowitym mechanikom, kibicom, wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki i oczywiście sponsorom. Bez nich ten sukces byłby trudny do zrealizowania.

Dla Karoliny Czapki nie jest to jednak koniec sezonu. W najbliższy weekend Kaja wystartuje w eliminacji Międzynarodowych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Czech na torze w Brnie. Zawody odbędą się w ramach A1 Grand Prix, czyli światowej serii, stworzonej przez szejka Maktoum Hasher Maktoum Al-Maktoum. Jest to Puchar Świata w którym startują prawie 600-konne bolidy.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Za pieniądze ojca dorze się rozbija ( wielkiego SKNERY), A LUDZISKA ROBIĄ ZA GROSZE!!!!!!

Abstrahując od meritum, panie redaktorze, nie za dużo tych wiadomości sportowych? Na pierwszej stronie aż 3/6. Może zrobicie podstronę sportową, nie każdy jest kibicem.

Raz na kilka dni moze byc wiecej sportu. Mnie pasi.

Może i dziewczyna ma dryg do samochodów, ale to fakt, że rodzice zdzierają na pracownikach. Wstyd! Jak tylko sie zorientowałam, jak wygląda tam praca od razu wolałem ja zmienić i nie żałuję. Tak, rozbija się za pieniądze tatusia, który zdziera z pracowników.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama