, sobota 13 lipca 2024
Gdyby nie zaspali, byłby remis
Piłkarze z Cieszyna na razie wygrali tylko jeden mecz w okręgówce. fot. WO Dodaj do Facebook

Gdyby nie zaspali, byłby remis

SPORTOWEBESKIDY.PL/WO
Mieszko Piast zdobył się tylko na honorowego gola. Rezerwy Podbeskidzia zwycięsko zakończyły w sobotę bój z beniaminkiem okręgówki.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości udokumentowana strzelonymi golami. W 15 minucie sytuację sam na sam wykorzystał Michał Misik. Bielszczanie poszli za ciosem i kilka minut później było już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Butryn. Po zmianie stron piłkarze z Cieszyna próbowali odrabiać straty. Mimo bramki kontaktowej zdobytej przez Wojciecha Padłę, mecz zakończył się zwycięstwem gości.

– Przespaliśmy pierwszą połowę i momentalnie straciliśmy dwie bramki. Z czasem nasza dekoncentracja malała i po wznowieniu gry udało nam się zdobyć bramkę kontaktową. W drugiej połowie skupiliśmy się na ofensywie, atakowaliśmy całą drużyną. Szkoda niewykorzystanej sytuacji Jarka Kwiczali z ostatniej minuty. Mecz mógł zakończyć się wtedy remisem — powiedział Michał Kurzeja, trener Mieszko Piasta Cieszyn. Wojciech Jarosz, trener Podbeskidzia II, stwierdził po spotkaniu: – Od początku zdołaliśmy przejąć inicjatywę na boisku. Z wielu sytuacji zdołaliśmy wykorzystać dwie. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale ostatecznie to my wygraliśmy to spotkanie.


Mieszko Piast Cieszyn – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:2 (0:2)


0:1 Misik (15 min.)
0:2 Butryn (20 min.)
1:2 Padło (47 min.)


Mieszko Piast: Naharnowicz – Kocur, Fatalski (65. Kwiczala), Tyc (80. Machej), Misztal – Sujka, Martinek, Żwirek (55. Szyper), Padło – Granda (90. Wiekiera), Chitryniewicz; Trener: Kurzeja;
Podbeskidzie II: Burandt – Odrzywolski, Nalepa (60. Hamerlak), Ziółkowski (50. Czarnecki), Żagan – Butryn, Adamus, Kochutek, B.Wydra (80. Olecki)– Żemła, Misik (55. Zuziak); Trener: Jarosz
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama