, czwartek 25 kwietnia 2024
Dziewczyny nieźle kopią
Kadra Goleszowa w komplecie. fot. Jacek Walczak Dodaj do Facebook

Dziewczyny nieźle kopią

JACEK WALCZAK
Piłka nożna to nie tylko domena mężczyzn. Przekonują o tym dziewczyny z LKS-u Goleszów.
Wszystko zaczęło się w styczniu 1998 roku. Henryk Chmiel, Zofia Możdżeń i Jerzy Małyjurek zarejestrowali w sądzie klub KS Goleszów (aktualnie LKS Goleszów). Pierwszy oficjalny mecz drużyna rozegrała dwa miesiące później. Obecnie LKS Goleszów gra w drugiej lidze.

W sobotę piłkarki z Goleszowa zakończyły rundę jesienną porażką z Mitechem II Żywiec 0:6. — Skład mamy oparty na bardzo młodych i niedoświadczonych zawodniczkach. Klub nie prowadzi żadnego naboru do drużyny. Dziewczyny same zgłaszają się do nas i chętnie są przyjmowane — uspokaja prezes klubu, Henryk Niedoba. W meczu z Mitechem mimo utraty sześciu bramek, dobrze zaprezentowała się bramkarka, Magdalena Sukiennik, która imponowała świetnym refleksem. — Magda ma 15 lat i dopiero od kilku miesięcy stoi w bramce — opowiada Niedoba. — Właśnie Magda i Ania Korzec (15 lat) jak na razie zdradzają największy talent — dodaje prezes.

Trener Czesław Korzec prowadzi treningi dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki. Frekwencja nie zawsze jest stuprocentowa. To ze względu na szkołę. Prezesa klubu martwi co innego - bardzo nikłe zainteresowanie sponsorów. — Jedynym naszym sponsorem jest firma Admit z Górek Wielkich, wierzę, jednak że takich firm znajdzie się więcej — mówi.

Inni problem to frekwencja na trybunach. Na ostatnim meczu kibiców można było policzyć na palcach jednej ręki. — To również jest smutne, że tak mało ludzi przychodzi na mecze dziewczyn — wzdychają działacze.

Sam mecz mógł się podobać, piłkarki z Goleszowa bardzo umiejętnie łapały rywalki na spalonym i ustawiały strefę obrony bardzo wysoko. — Nie spodziewałem się, że dziewczyny tak dobrze sobie radzą — stwierdził Marcin, który po raz pierwszy przyjechał na mecz z Cieszyna.

Mimo iż runda jesienna się zakończyła, przed piłkarkami jeszcze kilka turniejów halowych. Już niedługo jadą sprawdzić swoje umiejętności do Kalisza. Na pytanie jaki jest cel w tym sezonie, prezes odpowiada bardzo spokojnie: — Zgrać się i nabrać doświadczenia.

Gazetacodzienna.pl od rundy wiosennej będzie na bieżąco informować o wynikach LKS-u Goleszów.
 
Kadra LKS Goleszów:
Magdalena Sukiennik (15 lat), Natalia Niedoba (20 lat), Justyna Niedoba (18 lat), Agnieszka Łomozik (17 lat), Małgorzata Ostrowska (18 lat), Monika Tomica (25 lat), Barbara Czepczor (23 lata), Anna Korzec (15 lat), Marta Tarnowska (22 lata), Sonia Fajer (16 lat), Agnieszka Chwastek (15 lat), Marlena Michałek (14 lat), Justyna Madaj (20 lat), Monika Żurawska (15 lat), Karolina Michalak (22 lata), Izabela Poweska (15 lat), Urszula Podżorska (20 lat), Joanna Szwala (17 lat)
 
II liga kobiet, grupa śląska. Runda jesienna, sezon 2007/2008:
08.09.2007, Gol II Częstochowa - LKS Goleszów 1:1 (0:0)
16.09.2007, LKS Goleszów - UKS Spartakus Chorzów 10:0 (3:0)
23.09.2007, Czarni II Sosnowiec - LKS Goleszów 8:1 (4:1)
30.09.2007, LKS Goleszów - KKS Zabrze 0:10 (0:5)
06.10.2007, Unia Opole - LKS Goleszów 3:0 (walkower)
14.10.2007, LKS Goleszów - 1 FC Katowice 0:4 (0:3)
20.10.2007, Olimpijczyk Częstochowa - LKS Goleszów 0:3 (walkower)
30.10.2007, LKS Goleszów - Mitech II Żywiec 0:6 (0:3)
 
Strzelczyni bramek dla Goleszowa: 4 - Natalia Niedoba, 3 - Agnieszka Chwastek, 3 - Monika Tomica, 1 - Anna Korzec, 1 - Agnieszka Łomozik.
 
LKS Goleszów po dziewięciu kolejkach zajmuje siódme miejsce. Z bilansem bramkowym 15:32 i siedmiopunktowym dorobkiem (W drugiej lidze występuje dziewięć drużyn).
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Madzia bronila fantastycznie:) i chyba neidlugo pogra w Goleszowie

Nonono dziewczyny :) Pozdrawiam Was serdecznie! 3majcie się :)

Niech też kopną tych radnych od nazewnictwa rond w Cieszynie by się opamietali,bo rzczywiście nieżle kopią . Gratulacje.

Cóż będę szczery... "Dziewczyny nieźle kopią..." - to chyba tylko przez grzeczność albo zwyczajne nieuctwo. Co znaczy "druga liga"? To najniższy szczebel rozgrywek w piłce kobiecej i porażka z drużyną rezerw 6:0 to gorzej niż tragedia. Jakbym zgłosił Koło Gospodyń Wiejskich z mojej wioski to też nasze "dziewczyny grałyby w drugiej lidze" i może wtopiły by mniej. Ja nie chcę tu nikogo zniechęcać, ale gwarantuję, że drużyny z Golasowic czy Kisielowa (odpowiednio 8 szczebel męskich rozgrywek, i to samo dno), przy zachowaniu odpowiednich proporcji, to niebo, a ziemia. Ale życzę wytrwałości.

Zapraszam na mecz do Goleszowa,spokojnie proszę obejrzeć mecz i porozmawiać sobie z prezesem. Wtedy może zrozumiesz dlaczego tyuł jest taki :)

Siemka :)
Ciekawy artykuł :P Tak się składa ze widzę że niektórzy Panowie zazdroszczą ze MY DZIEWCZYNY wogóle gramy w piłkę nożną ... bo uważają że to sport tylko dla nich...więc śmiem twierdzic że te negatywne komętraze biorą się wyłącznie z tego powodu. Powiem tylko tyle... może i II liga to ostatni szczebel, ale jest odpowiednikiem IV ligi męskiej. A jak się nie podoba to pech... Ten sport w Polsce dopiero się rozwija... POZDROWIENIA DLA REDAKCJI I DLA PANA MARCINA :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama