, wtorek 5 marca 2024
Ciężki miesiąc Jelenia
Piłkarz z Cieszyna nie miał ostatnio zbyt wielu radosnych chwil na boisku. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Ciężki miesiąc Jelenia

JACEK WALCZAK
Ireneusz Jeleń zapewne chciałby jak najszybciej zapomnieć o wrześniu. Gra się jakoś nie układa. Czy to z powodu kłopotów z zębami?
Początek miesiąca  zaczął od przegranego meczu na wyjeździe z Toulouse 0:2. Po tym spotkaniu Auxerre znalazło się blisko strefy spadkowej. Trener Fernandez próbując wstrząsnąć zespołem, postanowił przemeblować skład. Przekonał się o tym Irek, który w następnym meczu u siebie z Nice usiadł na ławce rezerwowych. Roszady w składzie przyniosły efekt w postaci drugiej wygranej w tym sezonie. Jelonek był gotowy wejść na murawę na końcowe 5 minut, jednak czerwona kartka dla Mignota kazała trenerowi wzmocnić obronę, a nie atak. Ostatni raz cały mecz na ławce Irek spędził ponad rok temu, więc zaskoczenie było spore. Kolejny, tym razem prestiżowy mecz z Olympique Marsylia, Irek również zaczął na ławce. W 77 minucie przy gorących brawach kibiców, Jelonek mógł wspomóc drużynę i razem z nimi cieszyć się z kolejnej wygranej.

Jeleń tymczasowo nie udziela wywiadów, więc trudno się dowiedzieć dlaczego ma tak słaby początek sezonu. „Super Express" tłumaczy słabszą formę Irka kłopotami z .... zębami.

Ostatni wrześniowy mecz zespół z Burgundii zagrał w Pucharze Ligi. Większość zespołów traktuje ten puchar jako poligon doświadczalny, jednak AJA zagrało w najsilniejszym składzie i Irka ponownie zabrakło w podstawowej jedenastce. Wychowanek Piasta Cieszyn pojawił się na murawie dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu 25 minut miał dwie dobre sytuacje, których jednak nie potrafił zamienić na bramkę. Strzelając w słupek i przegrywając pojedynek z bramkarzem pokazał, że brakuje mu szczęścia.

— Widziałem mecz w Pucharze Ligi z Saint Etienne i trochę się uspokoiłem. Bo wprawdzie Irek wszedł dopiero w dogrywce, ale był świeży, szybki i chętny do gry — tak ocenił Jelonka polski menedżer Tadeusz Fogiel, mieszkający we Francji.
Z ciekawostek dodajmy, że Irek przedłużył o kolejne dwa lata umowę ze swoim menedżerem Tomaszem Kaczmarczykiem.
 
Mecze AJ Auxerre, minuty i noty według „L`Equipe" Ireneusza Jelenia:
 
01.09.2007, Toulouse - AJ Auxerre 2:0 (90 minut, nota 5,5)
15.09.2007, AJ Auxerre - Nice 2:0 (nie grał)
22.09.2007, AJ Auxerre - Ol. Marsylia 2:0 (13 minut, nie sklas.)
25.09.2007, AJ Auxerre - Saint-Etienne 1:0 (25 minut, nie sklas.)
 
AJ Auxerre po dziewięciu kolejkach zajmuje piętnaste miejsce. Z bilansem bramkowym 6:15 i dziewięciopunktowym dorobkiem. (Skala ocen „L`Equipe" 1-10)
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szkoda, że nie chodzi o Hotel...?

3m sie iro!!!!legia legia warszawa

Zawodostwo to zawodowstwo. Trzeba rozbić na okrągło. Nie ma to jak polska liga, najlepiej druga. Płacą jak za zboże a "lecieć" można według starych zasług.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama