, środa 3 lipca 2024
Biegali w deszczu

Dodaj do Facebook

IM
Ulewna dała się we znaki uczestnikom rozgrywanych w sobotę w Istebnej drugiego Międzynarodowego Biegu im. Stanisława Legierskiego „O Istebniański Kapelusz” i 21. Crossu Świętojańskiego w Pogórzu.
W Istebnej w klasyfikacji generalnej kobiet triumfowała - podobnie jak w roku ubiegłym - Dorota Ustianowska z Częstochowy. Wśród mężczyzn dominowali biegacze z Ukrainy, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc. Zwyciężył Mykola Rudyk. Spośród zawodników ze Śląska Cieszyńskiego najlepiej wypadł Tomasz Kaczmarzyk z Istebnej, który zajął 19 miejsce w „generalce” i drugie w kategorii 16-19 lat. W pozostałych kategoriach młodzieżowych zwyciężali Martyna Czepczor i Szymon Czepczor z Istebnej.

Deszcz nie oszczędził też zawodników startujących w sobotę w 21. Crossie Świętojańskim im. Jana Marka w Pogórzu. W biegu głównym rozgrywanym na dystansie 12,5 km wystartowało prawie 70 zawodników. Wygrał Janusz Put w Wrocławia. Na drugiej pozycji uplasował się Wojciech Baczyński z Goczałkowic, a na trzeciej Tomasz Glajcar z Wisły. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Kucharska reprezentująca MKS Pszczynę. Druga była Magdalena Białorczyk-Jarzębowska z Wilkowic, a trzecia Jadwiga Dybczyńska z LKS Pogórze.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.