, piątek 23 luty 2024
Tak głosowaliśmy: PO, PiS i Ruch Palikota
Starosta Czesław Gluza prawdopodobnie zamieni funkcję samorządowca na parlamentarzystę. fot: Czesław BrachaczekDodaj do Facebook

Tak głosowaliśmy: PO, PiS i Ruch Palikota

GAZETA.PL
Pięciu posłów z PO, trzech z PiS i jeden z Ruchu Palikota - najprawdopodobniej tak będzie wyglądała reprezentacja naszego regionu w Sejmie.
W okręgu nr 27 (powiaty: bielski, żywiecki, cieszyński i pszczyński oraz miasto Bielsko-Biała) frekwencja wyniosła 53,39 proc. Numer jeden na liście PO w tym okręgu, Mirosława Nykiel, zdobyła aż 43 tys. 329 głosów. W Sejmie zobaczymy też najprawdopodobniej Sławomira Kowalskiego (13 tys. 389 głosów), Czesława Gluzę (13 tys. 334 głosów), Małgorzatę Pępek (12 tys. 723 głosów) oraz Aleksandrę Trybuś (10 tys. 061 głosów).

Jeśli wyniki się potwierdzą, z listy PiS do Sejmu dostaną się najprawdopodobniej Stanisław Szwed (32 tys. 416 głosów), Stanisław Pięta (12 tys. 708 głosów) oraz Jacek Falfus (11 tys. 391 głosów). Nie poszczęściło się natomiast numerowi nr 2 na liście PiS, Krzysztofowi Czabańskiemu, prezesowi zarządu Polskiego Radia za czasów rządów PiS.

Zgodnie z nieoficjalnymi wynikami ani PSL, ani SLD nie zdobyły w okręgu nr 27 ani jednego mandatu. Najprawdopodobniej do Sejmu dostał się za to Artur Górczyński z Ruchu Palikota zdobywając 9 tys. 980 głosów.

Do Senatu głosowaliśmy w dwóch okręgach: nr 78 i nr 79. W tym pierwszym okręgu wygrał najprawdopodobniej Rafał Muchacki (86 tys. 086 głosów), w drugim Tadeusz Kopeć (48 tys. 948 głosów).

PISALIŚMY: Wybory 2011: Platforma Obywatelska wygrywa! Kopeć senatorem (na żywo)
Komentarze: (60)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kaczyński nie mówi, tylko pierdzi bez przerwy, a jego eunuchy przysięgają na Boga i Ewangelię, że nie czują smrodu. To jest prawda o przyczynach kolejnej politycznej klęski Jarosława, zwanego Kaczorem. A co do salda unijnego - kiepem trzeba być, żeby nie widzieć miliardów z Unii w każdym mieście, w każdej wiosce tego kraju. na szczęście Pan Bóg czuwa nad nami, szatańskie rydzykowe nasienie spala się w ogniu nienawiści do bliźniego.

Nie lubi się Kaczyńskiego bo media go takim wykreowały a media nie polskie. Wiadomo że Niemcom Rosjanom chodziło o to żeby on nie wygrał. Co ten Kaczyński takiego zrobił każdego jego wypowiedziane słowo było analizowane na jego niekorzyść i nagłaśnianie. Jeden powiedział nie lubię Kaczyńskiego to drugi powtarzał za nim jak papuga bez konkretów. Żałośni Polacy zawsze głupota nas gubiła byliśmy sprzedawczykami jesteśmy i będziemy. Nikt nam nic za darmo nie da nawet ta wolna Europa jak sami nie zapracujemy Trzeba wiedzieć ile pieniędzy z naszego budżetu idzie do wspólnej kasy a ile dostajemy z unii na dotacje i tu jest saldo ujemne. Nie wiem czym się podniecamy

ależ ty pierdzielisz, a logikę i historię to znasz chyba tylko ze słyszenia

Jeśli w głosowaniu uczestniczy ponad 90% społeczeństwa
to wolna europa nazywa to brakiem demokracji. Jeśli w wyborach uczestniczy nawet mniej niż połowa uprawnionych do głosowania to nagle nazywa się to demokracja, ale pod warunkiem, że banki są w zachodnioeuropejskich rękach i przemysł także, oraz, że ludzie pracują dłużej niż 8 godzin i więcej niż 6 razy w tygodniu! - w zachodnich firmach okupujących nasz kraj. Jakim jełopem trzeba być, by na takie triki dawać się nabierać? Demokracja na zachodzie ma się tak do demokracji prawdziwej jak krzesło elektryczne do krzesła zwykłego - teraz ma to właściwą wymowę, a nie tą propagandową z wolnej europy, która podawała wydarzenia z Polski nawet już przed ich nastąpieniem.
Tak, jak nikt nie gonił ludzi na wybory w PRLu, tak samo nikt nie przymuszał ludzi, by głosowali obecnie na PO. Tyle to nawet średnio rozgarnięty człowiek rozumieć powinien. Jakiś powód, by iść głosować albo głosować nie iść ma każdy wyborca. Ja za PRLu głosowałam tylko jeden, jedyny raz, gdy dostałam dowód i chciałam zobaczyć, jak to wygląda. Nikt mi nigdy z tego powodu, że głosować nie chodziłam, nie robił żadnych problemów. Więc o przymusie to jest takie pierdzielenie zachodniej propagandy. Wolna europa usiłowała także namawiać ludzi u nas, by jedli kapustę kiszoną ze szklanek. Ludzie u nas jednak są na szczęście mądrzy i ignorowali takie głupie, zachodnie pomysły. Jesteśmy w Europie Środkowej i w niej powinniśmy pozostać, a nie udawać Zachód i tam się pchać. Ani tam ładnie, ani przyjemnie. Gdyby nie łupili Afryki przez stulecia, to nie mieliby nic. "Lokomotywa Europy" czyli Niemcy, mordowali tubylców w Afryce tysiącami, strzelając do nich jak do zwierząt. Rabowali im złoto i diamenty i kazali na siebie pracować POD PRZYMUSEM. Jeśli Portugalia miała pod swoim zarządem całą Brazylię i stamtąd wywoziła tonami złoto, a teraz Portugalia jest biedna, to gdzie się to złoto podziało? Portugalia udzielała się jako kolonizator we współpracy z papieżem. Czyżby papież Portugalczyków tak wykołował, że nie zostało im nic, prócz biedy i obecnie nawet kryzysu? Jak to mówią: amicus probat, probatus amat, czy coś w tym guście. Z grubsza chodzi o to, by sobie przyjaciół dobierać bardzo rozważnie. Portugalia i Hiszpania nachapały łupów "w imieniu" Boga i straciły te łupy na rzecz Watykanu - bo niby dlaczego były tak biedne w XXw? Wielka Brytfania musiała się od papieża oddzielić, by swoje kolonialne łupy zachować. To są te zachodnie standardy i katolickie tradycje, na których mamy budować nasz kraj. No nieeee! Dziękuję, nie skorzystam.

głosowałem na JKM

Właśnie opisałeś siebie i tą całą politykę miłości...

nie wiesz dlaczego?... to ci wytłumaczę: uznałem Jarosława Kaczyńskiego za nieokrzesanego prostaka, cynicznego kłamcę, niebezpiecznego dla interesów Polski wariata. Ocena ta powstała m. in. na podstawie jasno przez w/w wyrażonych skarajnie głupich i nieodpowiedzialnych wypowiedzi tego chorego, zakompleksionego i sfrustrowanego niekończącym się pasem klęsk politycznych i tragedii osobistych człowieka. Zasłużył za życia na miejsce w Czarnym Panteonie Polskiej Hańby I Głupoty za swój olbrzymi autorski wkład w dzieło dzielenia społeczności tego kraju, szerzenia nienawiści, kłamstw i oszczerstw.

Nienawiść się taka zrodziła, że wprost trudno uwierzyć. Niestety, przez długie lata nic na lepsze się nie zmienia. Gdy spytasz; dlaczego nie lubisz ludzi z PiS -u? Nie, bo nie!
I tu jest pies pogrzebany...
Zawsze rodaka da się przekupić:
Polak po szkodzie i przed szkoda głupi.

Nie życzę źle PSL-owi, ale bardzo mnie cieszy, że nie mają u nas posła a niejaki pan Ormaniec (jedynka) nie dostał się do Sejmu. Tacy ludzie nie powinni się tam znaleźć.

Herma, Herma...akysz..

ciency jesteście jak żyletki, sprawni jedynie w sztuce utrzymania się na powierzchni - od tej pani się uczta i to szybko, bo gniew ludu narasta!...: "
Małgorzatę Pępek spotkałam po południu. W jednej ręce trzymała ogromny bukiet róż wręczony jej przez podwładnych, drugą ocierała łzy. Powoli do niej dociera, że zaraz będzie musiała się pakować i żegnać, bo mandatu poselskiego nie można łączyć ze stanowiskiem, które piastuje. Od trzech kadencji jest wójtem w Ślemieniu, jedyną kobietą na takim stanowisku w całej Żywiecczyźnie. Ostatnie wybory przed niespełna rokiem wygrała w pierwszej turze. Dostała prawie 1300 głosów, czyli 70 proc. wszystkich do zdobycia.

Świetnie sobie radzi. W dopiero co sporządzonym przez Regionalną Izbę Obrachunkową rankingu najbogatszych gmin województwa śląskiego Ślemień zajął pierwsze miejsce. Ten sukces zawdzięcza pozyskanym z Unii Europejskiej funduszom, bo trzytysięczna gmina sama w sobie bogata nie jest. Firm tyle co kot napłakał, a wielu ludzi dojeżdża do pracy w Żywcu czy Suchej Beskidzkiej. Ale dzięki unijnym funduszom udało się to i owo zdziałać. Z myślą o przyciągnięciu turystów wzięto się za organizację Parku Etnograficznego Ziemi Żywieckiej. Według zapowiedzi ma być jedną z największych atrakcji regionu. Ludzie się cieszą i mówią, że na pewno w tę część Beskidów przyciągnie to wreszcie turystów.

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,10447784,Zaskoczona_poslanka__Na_mandat_w_ogole_nie_liczyla.html#ixzz1aRZMEQbb..."

Zapłaczecie jeszcze nad szpitalem w Cieszynie dzięki wybranemu przedstawicielowi wygranych. Z informacji jakie mam większość, jeśli nie wszyscy lekarze z tego szpitala są w dużym konflikcie z wybranym, jak i jego służebnicą.

Dziwi mnie,że dobry człowiek 1 czyli P. Palikot tak dobrze wypada wśród wielkiej rzeszy spragnionych chleba i igrzysk.Musiał sobie coś podkreślić a może
lepiej coś podmalować. Do jednego takiego kiedyś powiedzieli:"Tylko nie zmaluj tu czego".

Przyznaję rację temu który mówi,że staronowemu
rządowi daje nie więcej jak rok.Martwi mnie wpływ wyglądu a nie racji na rzeczywistość.Zarówno "bohaterowie " jak i wyborcy zdają się uciekać przed prawdą.Mam nadzieję zostać wolnym w swoim domu i na własnym podwórku.Przeciwnik "razwiedki"i
potężnego lobbingu.

Dr Jerzy Herma zdobył w Cieszynie około 300 głosów!!!
Jaki naukowiec - taki polityk! Brak trzymać!!!

to dobrze,że płacisz

Jeżeli ktoś nie wie co zrobił PIS to przypomnę zlikwidował podatek od darowizn, zmniejszył składkę rentową, wprowadził podwyżkę emerytur i rent o waloryzację wynagrodzeń, została zrealizowania ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych przekształcenie w odrębna własność, wprowadzenie becikowego to tak co mi się przypomniało a PIS rządził tylko 1,5 roku. Co zrobiło PO podwyżka VAT, i dług publiczny wszyscy wiemy jaki, w dodatku wzrost administracji za 4 lata rządzenia. Macie porównanie. A administrator tego portalu działa tak, ze tylko przepuszcza to co chce. Znajdźcie sobie proszę przemówienie Leppera na yuo Tube przemówienie w sejmie w 2001 r tam dowiecie się prawdy o PO. Kiedy skopiowałem ten link z internetu, i nic więcej przed wyborami administrator zablokował mi wejście do dodania komentarzy. Warto znajdźcie sobie sami w wyszukiwarce gogle i sami zmienienicie zdanie. Bo Wasza niewiedza jest wielka

Ja płacę zdecydowanie więcej niż dostaję. Teraz czekam Seba, czy spełnisz swoją obietnicę :D

tupią nóżkami.

i mogę sobie łeb u...olić,że na ciebie też płacę podatki

Więcej podatków, bo PIT, CIT, VAT, akcyza, opłaty za wydanie prawa jazdy czy pozwolenia na budowę to za mało. Więcej podatków!!! :D:D:D PS I znowu wszystkim się wszystko z prezesem kojarzy, na którego nie głosowałem.

Życzmy sobie podatku katastralnego. Dziś biedok w familioku płaci koło setki, a bogacz we wiliji niewiela więcy. Po katastrze biedok zapłaci prawie tyle samo. Bogacz kilkadziesiąt razy więcej. Dziś tyn biedok płaci do ZUS-a kilkaset złotych. Dziś tyn bogacz płaci składka mienii biedoka. Prawo i sprawiedliwość według Solidarności.

a ty myślisz,że za najjaśniejszego prezesa nie podrożeje nic?wybór jest demokratyczny,a nie jak Gazeta Polska z dziś pisze,że jest jeszcze"nadzieja"na połowanie rządu PIS,że PIS i PO idą"łeb w łeb"-he,he:)nadzieja umiera ostatnia.

TERAZ JESTEM ZA PLATFORMĄ

no chwileczkę.a co by się zmieniło za rządów PIS?co takiego PIS dobrego zrobił wespół z koalicjantami -Samoobroną,LPR?co oni zrobili?poza aferami(gruntowa,śmierć B.Blidy,min.sportu-Jakubiak,budowy autostrad,stadionów na Euro2012).co śp.Lech jako min.sprawiedliwości,prez.Warszawy(poza"spieprzaj dziadu",prez NIK i jako Prezydent RP(o ile nie popsuto stosunków z krajami sąsiedzkimi).kto tam jest zboczeńcem,kryminalistą.jeżeli tak jest to należało zawiadomić prokuraturę,a nie bzdury jakieś wypisywać,proszę pisać dokładnie,nazwiska a nie wypierać się nie sprawdzonymi zarzutami wobec drugiej osoby.

Gratuluję wyborcom, którzy nie przeczytali programu partii, tylko zagłosowali, żeby zobaczyć minę Jarka. Z życzeniami kolejnej podwyżki VAT, wydrenowania Funduszu Rezerwy Demograficznej i wprowadzenia podatku katastralnego :D:D:D

Przeczytaj gratulacje, przeczytaj swoją wypowiedź - niektórym to się wszystko z prezesem kojarzy. Płaćcie wyższe podatki, utrzymujcie armię urzędników :D:D:D

i co pisiory?zobaczyć minę prezesa Jarka w studio wyborczym-bezcenne:)

I po wyborach, czy coś się zmieni ? Nie pis dalej będzie szczekał, PO będzie się broniło a Palikot będzie walczył z wiatrakami ... ot taka nasza narodowa cecha ...

Pan Tadeusz "pracowity" Kopeć ... Dramat ...

Wybory w więzieniach wygrała PO z wynikiem 35,6 proc. Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota - 32,2 proc.

no i znowu wyborcy Pana Kopcia dali się nabrać na wyborczą ulotkę z informacjami, delikatnie mówiąc, rozmijającymi się z prawdą. Coż, papier wszystko zniesie:(

Mnie cieszy, że ten spadochroniaż, fałszerz dokumentów dostał kopa do swoich.

Awans Pana Gluzy? To raczej powód do smuty. Jeśli będzie w Polsce podobnie jak w Powiecie Cieszyńskim, to biada. Odwieczny urzędnik nie pozwoli zginąć swojej grupie zawodowej. Wprowadzi raczej nowych bo ma dużo zobowiązań. Może nowy Poseł będzie refomował Służbę Zdrowia? Może oświatę? Może będzie rozwijał przedsiębiorczość? Wszystko może, bo nie będzie przecież reformował finansów publicznych. Wtedy 1,5 mamy jak w banku. Tak się robi człowiekowi krzywdę. Kolędników w biurze poselskim będzie jednak sporo.

Sam nie śmiecę, śmieci segreguję, a dzieci i wnuków posiadać nie zamierzam (chociaż może kiedyś adoptuję). Strasznie mnie jednak bawiły te matoły w telewizji, które namawiały do głosowania.
Kwach np. mówił, ze bez uczestnictwa demokracja usycha. Niby ma racje, problem w tym, że on mówiąc o uczestnictwie ma na myśli wybieranie nadzorców w obozie i zupełnie nie zauważa, ze tzw. demokracja to juz uschła dawno zanim rozkwitła. Że prawdziwe uczestnictwo to nie cyrk raz na 4 lata ale wpływ ludzi na to co się wokół nich dzieje. Wałęsa powiedział, ze nie rozumie ludzi, którzy nie idą głosować kiedy wybiera się ludzi, którzy będa nimi rządzić! Nawet przez myśl matołowi nie przejdzie, że może ja i wielu innych ludzi wcale nie chcemy by ktokolwiek z tych sk...nów nami rządził? Że wiemy z całą pewnością, że nasz udział służy wyłącznie podtrzymywaniu fikcji o istnieniu demokracji i kompletnie nic nie zmienia. Oczywiscie lepiej by było gdybyśmy wyszli na ulicę, ale skoro nas na to nie stać to przynajmniej nie wybieramy swoich kapo. Niech robią to inni głupcy.
Rozśmieszył mnie Bartoszewski, który grożąc palcem powiedział coś takiego - niech ten kto nie pójdzie głosować niczego od państwa nie oczekuje... to ja rozumiem, że ja nic od tego państwa oczekiwać nie mogę? Ale równoczesnie bardzo mnie interesuje co od tego burdelu państwem polskim nazywanego może oczekiwac np. taki wyborca, który głos oddał. Cholera! ten to ma dobrze. Ja od państwa nie dostanę nic a ABCD to się chyba w oślim mleku będzie kąpał. Cieszy mnie nie tylko zły wynik SLD ale i dobry wynik PO... bo nie daję temu rzadowi więcej niż rok, za rok sie wywróci jak padnie cała gospodarka.

nastał, z całymi rodzinami, i zero przelewów do Polski / do każdej waluty czerwone ssaki przyczepią ryje/.

i na maryśkę wydadza zgodę.

A WYGRAŁ Z J. KAWULOKIEM

Karol W. wielki jest - Tdp, Komrowoski 2x, Bernard Błaszczyk,Tusk z przekrętem rury 32km, Niesiołowski. Co z ta rurą ? SKĄD GAZ - Z POGÓRZA DO CZECH. Bernard do Karola przyjewchał gadać o ekranach? Ochabianie jedynie w to wierzą.

Wybory pokazały, że Polacy chcą w końcu wyjść ze średniowiecza.

Głosować na ludzi palikota? Trzeba być zjaranym dzieckiem albo innym inteligentem. Kolejni nauczyciele w sejmie...znamy już ich styl rządzenie z naszego miasta - nic się nie dzieje czyli zacofanie, ale co tam "mądry" lud tak zdecydował...

radze przeczytac zyciorys pana Górczyńskiego z RP czlowieka z Sosnowca i teraz Goczalkowic ktory bedzie reprezentowal nasz okreg wyborczy w Sejmie !!! Gratuluje wyborcom .... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tylko kultura obowiązuje na cieszyńskim !

forum, to przyszywane Cieszynioki, tzw. werbusy, może II , III pokolenie?

Świetne komentarze , tak ludzie z Ziemi Cieszynskiej zawsze mieli zmysl samozachowawczy a teraz maja dwoch poslow jednego senatora i jednego europosla wczesniej wybranego a Cieszyn dalej jest na marginesie decyzji strategicznych , czy to normalne ..??? Odpowiadam ciekawskiemu Kazikowi , JH zdobyl z 17 miejsca prawie 1500 glosow , wystarczy spojrzec do internetu !! Nie doceniamy w Cieszynie swoich, a glosujemy nie na swoich , ktorzy nigdy nic dla miasta i regionu nie zrobili ! No coz prawie wszystkie wypowiedzi sa negatywne wobec Czeska, wobec Jurka , jescze o Tadku i Oli i Bernardzie nikt nie napisal bo niestety PiS nie mial na liscie poza Kawulokiem ktory przegral nikogo z naszego terenu . Jak to jest i dlaczego , zastanowcie sie dobrze szanowni dyskutanci ....???????????
!! Smutne .

PIS po raz kolejny na kolanach i po raz kolejny nie wyciągną z tego wniosku. Wniosku, że oprócz nacjonalistycznych świń, moherowych babć, homofobów i nietolerancyjnych chamów, nikt na nich nie głosuje... chociaż trochę się tego dziadostwa nazbierało :-)

Meteo, dzieki. Wydaje sie, ze niewielu umie to zauwazyc to madre, jakze sluszne spostrzezenie.

Wybory minęły, a debile jak pisały tak piszą. To bardzo ciekawe zjawisko psychologiczne. Trzeba było głosować na PiS, to piszących znalibyśmy z imienia i nazwiska…

popieram wpis wyborcy. Struktury PiS w powiecie cieszyńskim muszą być zmienione przyboczni posła Falfusa się nie sprawdzają a swoją drogą zastanawiam się dlaczego wielki przywódca Król nie startował ?a może cicha koalicja... pokorne ciele dwie matki ssie

Lexxx: jeszcze lepszy plus dla społeczeństwa zrobisz jak siebie, swoje dzieci, wnuki nauczysz nie śmiecić. Bo w życiu nie chodzi o sprzątanie ale nieśmiecenie. I tak powinno być też w polityce, gdzie samo głosowanie ma najmniejszy wpływ na to jak sie nam zyje. I tak podniosą podatki założę się o głowę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama