, czwartek 25 lipca 2024
Zespół Regionalny "Istebna" z Nagrodą im. Oskara Kolberga
- Marzy mi się, by po odbiór nagrody pojechali ze mną wszyscy poprzedni kierownicy zespołu. To nasz wspólny sukces - mówi Tadeusz Papierzyński (pierwszy od lewej), kierownik "Istebnej". fot. arch. pryw. "Istebnej" 



Dodaj do Facebook

Zespół Regionalny "Istebna" z Nagrodą im. Oskara Kolberga

KATARZYNA KOCZWARA
Zespół Regionalny \"Istebna\" ma co świętować. W tym roku obchodzi jubileusz 110 lat istnienia. Tym samym jest najstarszym zespołem folklorystycznym w Polsce. Teraz przyszła wiadomość, że został laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga. - Ta nagroda to spełnienie marzeń w kulturze ludowej - wyznaje Tadeusz Papierzyński.
Zespół nagrodę osobiście odbierze jesienią podczas uroczystej gali w Warszawie. - Marzy mi się, by po jej odbiór pojechali ze mną wszyscy poprzedni kierownicy zespołu. To nasz wspólny sukces - mówi Papierzyński, aktualny kierownik "Istebnej".

36. edycję Nagrody im. Oskara Kolberga przyznało jury, w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysysze, Oddziału Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Narodowego Centrum Kultury i Fundacji "Celeplia" Polska Sztuka i Rękodzieło. Artyści z Istebnej zostali nagrodzeni za zasługi dla kultury ludowej. Do nagrody zgłosił ich Regionalny Ośrodek Kultury z Bielska-Białej, który docenił dorobek zespołu.

W tym roku Zespół Regionalny "Istebna" świętuje 110-lecie istnienia. Jest najstarszym zespołem folklorystycznym w Polsce. Najważniejsza nagroda w kulturze ludowej dopełnia ten jubileusz.

PISALIŚMY: Istebna: Sentymentalna podróż w czasie z serialem "Czterej pancerni i pies" w tle
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama