, niedziela 3 lipca 2022
Zaolziańskie Oldrzychowice wywalczyły "Złote Żywieckie Serce"Dodaj do Facebook

Zaolziańskie Oldrzychowice wywalczyły "Złote Żywieckie Serce"

Gazeta.pl
Zespół Regionalny Oldrzychowice z Oldrzychowic na Zaolziu został laureatem 41. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbył się w Żywcu pod auspicjami 47. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W nagrodę zespół otrzymał \"Złote Żywieckie Serce\" i 10 tys. zł.
Zespół Oldrzychowice działa od 1979 roku. To jego kolejny sukces na żywieckiej estradzie. "Złote Żywieckie Serce" zdobył już w 2008 roku. Podczas tegorocznej prezentacji zespół przedstawił program "Jarmark w Oldrzychowicach", przypominający o tym, że co roku w dniu świętych Piotra i Pawła odbywał się jarmark, na który zjeżdżali mieszkańcy okolicznych wiosek i miasteczek - od Cieszyna aż po Jabłonków.

"Srebrne Żywieckie Serce" i 8 tys. zł jurorzy przyznali Regionalnemu Zespołowi "Przyszowianie" z Przyszowej, a "Brązowe Żywieckie Serce" i 6 tys. zł - Zespołowi Regionalnemu "Skalnik" z Kamionki Wielkiej.

Zdobywcy Złotych i Srebrnych Serc, a także zespół Zbójnicek z Zębu otrzymali od jurorów zaproszenie do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję zespołowi z Oldrzychowic.

Gratulujemy sukcesu. Życzymy dalszych.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama