, sobota 13 kwietnia 2024
Wisła: Rozdali Trzy Smreki
Maria Szturc przyjmuje nagrodę od Tomasza Bujoka. fot. Łukasz Bielski Dodaj do Facebook

Wisła: Rozdali Trzy Smreki

ER
W Wiśle wręczono statuetki Trzech Smreków – nagrody miasta w dziedzinie kultury i sztuki.
Nagrodę indywidualną radni przyznali Marii Szturc, wiślańskiej poetce, która również doskonale haftuje. — Te Trzy Smreki są dla mnie symboliczne, gdyż smreki towarzyszą mi od urodzenia, są drzewami mojego życia. Dziękuję bardzo za przyznanie nagrody – mówiła w piątek odbierając nagrodę szczęśliwa laureatka. Maria Szturc przy okazji zaprezentowała dwa swoje wiersze, pierwszy napisany z okazji 46. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, a drugi, gwarowy zatytułowany „Europa”.

Drugim laureatem nagrody jest grupa „Tkocze”. Po odebraniu nagrody członkowie zespołu dali krótki występ. — Swoimi występami zawsze dostarczaliście nam pogody ducha — przekonywał w amfiteatrze przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bujok, który wraz z burmistrzem Andrzejem Molinem wręczył statuetkę kierownikowi zespołu Janowi Szarcowi.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama