, czwartek 20 czerwca 2024
W nocy jest atmosfera
W Muzeum Drukarstwa. fot. Jakub Dobroszek Dodaj do Facebook

W nocy jest atmosfera

JAKUB DOBROSZEK
W nocy jest atmosfera

W Muzeum Śląska Cieszyńskiego były tłumy. fot. Jakub Dobroszek

Piątek, godz. 22.00. Choć pora już późna, wśród XVII-wiecznych rzeźb w Muzeum Śląska Cieszyńskiego trudno się przecisnąć. Powód? Cieszyńska Noc Muzeów.
— Nie dość, że wejście jest za darmo, to jeszcze w nocy perspektywa jest inna – wszystko robi się takie jakby bardziej tajemnicze — wyjaśnia powody odwiedzin w muzeum młody licealista.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. W Cieszynie akcję zorganizowano po raz drugi. Włączyły się w nią prawie wszystkie instytucje kultury w mieście. W Ratuszu udostępniono do zwiedzania Salę Sesyjną. Z Cieszyńskim Bractwem Kurkowym, dzięki prezentacji umundurowania z różnych okresów, cofnęliśmy się w czasie, a w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na Bobrku zapoznaliśmy się z dawnym sprzętem strażackim...

— Zapraszam do odbicia pamiątkowej pieczęci! — zachęcał mężczyzna w Muzeum Drukarstwa. — Czy ktoś jest zainteresowany, mam coś opowiedzieć? — pytał jego kolega, stojący przy dawnej gilotynie. W mgnieniu oka uformowała się spora grupka, z uwagą przysłuchująca się historii wystawionego sprzętu. Po kilkuminutowym „wykładzie”, słuchacze rozeszli się. Ich miejsce zajęli kolejni zwiedzający. I tak bez przerwy, od 19.00 do 1.00.

Pan Marcin swoją rodzinę na Noc Muzeów zabrał już po raz drugi. Podkreślał fantastyczną atmosferę, której nie sposób zaznać podczas „zwykłego” dziennego zwiedzania. — Tak naprawdę na co dzień nie ma okazji, żeby wybrać się do muzeum. Praca, obowiązki… Takie przedsięwzięcie jest idealną okazją do nadrobienia zaległości! — mówił.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A co powiedziała pani Krysia ? A pan Józek ? Co zachwyciło pana Jurka ? a jeśli chodzi o pana Marcina,to "tak naprawdę na co dzień" nie ma możliwości,a nie "okazji". No i pieczątka jest do przybicia,nie "odbicia".Oj,biedny autorku !

poniekąd abstra-hując - 19 maja, Wisła, III Święto Sąsiada ; )
a jak idzie o Noc - dobre i potrzebne.

gazeta codzienna nie musi przyjmować poziomu gazety wyborczej. jest traktowala jako codzienne zaspokajanie najpotrzebniejszych informacji i to właśnie robi. po co pisac reportaze na stronce internetowej uzywajac jezyka, ktorego zwykla kowalska nie zrozumie?
Panie autorze, sens i glowne informacje zachowane, bledow stylistycznych i gram nie zauwazylam.
Swoja droga, Cieszynska Noc Muzeow zrobila i na mie tak duze wrazenie, ze za rok tez sie wybiore :)

oj turku turku trzeba było wybrać się na Noc Muzeów to MOŻE byś zrozumiał o czym pisze autor i dowiedział byś się, że w dawnych czasach pieczęcie odbijano za pomocą prasy ( nie pisze o gazecie ani o czasopismach) a tak ... no cóz może za rok.

jak zwykle w cieszynie ,wszystko odwrotnie..zamiast z soboty na niedziele ,jak jest na całym świecie odbyło inaczej !!

Szkoda tylko ,że Pan Burmistrz zamknął Salę Sesyjną o godzinie 22.Chętnych do zwiedzanie było jeszcze sporo.

jestem za tym żeby taka noc muzeów była regularnie co tydzień przez całe wakacje albo przynajmniej niech to będzie raz w miesiącu..super pomysł

Dzięki temu, że w Cieszynie Noc Muzeów zorganizowano w piatek, w sobotę miałeś okazję w podobnym wydarzeniu uczestniczyć w Krakowie, lub Warszawie. Na pewno sobie nie odpuściłeś, by po tym cieszyńskim grajdołku, w którym wszystko jest na odwrót, zobaczyć kawełek naprawdę wielkiego świata, prawda?

Grajdołek cieszyński? a w Krakowie też imprezy były z piątku na sobotę i co szczena w dół .....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama