, piątek 23 luty 2024
Ustronianka najlepsza w Polsce
Wynik był dla mnie zaskoczeniem ― mówi 17-latka. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Ustronianka najlepsza w Polsce

DOROTA KOCHMAN
Wielkim sukcesem okazała się dla Agnieszki Białek wrocławska olimpiada słuchowa. Mieszkanka Ustronia pokonała 40 konkurentów z całej Polski i zdobyła pierwsze miejsce.
― Do udziału w olimpiadzie namówili mnie mój nauczyciel ze szkoły muzycznej Witold Raszka i moja mama. Najpierw wygrałam etap szkolny a potem pojechałam do Wrocławia. Parę dni przed olimpiadą myślałam, że nie warto, że sobie nie poradzę. Wynik był dla mnie zaskoczeniem ― opowiada 17-latka.

Na swoim koncie ma już udział w finale olimpiady artystycznej w sekcji muzyki i tym samym w kieszeni zdaną maturę z historii muzyki. Olimpiada słuchowa nie należy do łatwych konkursów - składała się głównie zagadnień teoretycznych - pojęć którymi operują zaawansowani muzycy. ― Zadanie, które sprawiło mi największą trudność polegało na dopasowaniu nut do granego utworu skomponowanego przez Karola Szymanowskiego. W każdym pomieszczeniu odtwarzany był inny utwór, a na korytarzu zapisy nutowe, które należało dopasować do odtwarzanej w poszczególnych salach melodii. Udało mi się odgadnąć 7 z 10 kawałków ― mówi Agnieszka Białek dodając, że w wygranej pomogło jej szczęście.

Zdolna ustronianka naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. I. Paderewskiego w Cieszynie rozpoczęła mając sześć lat. Od dziewięciu lat gra na flecie, od dziecka na fortepianie. Pasjonują ją również języki obce oraz książki. Chodzi do drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratulacje dla Agnieszki!!!
Chciałoby się też powinszować opiekunom i wykładowcom z PSM, ale mam niedobre doświadczenia z w/w Gronem.
Ale może wreszcie poziom nauczania osiągnął w tej placówce zadowalający pułap?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama