, czwartek 19 maja 2022
Ustroń: 24 godziny z IGRI
- Fantastyka to też malarstwo, teatr, komiks, muzyka, czy w końcu gry fabularne - wymienia jednym tchem Jarosław Zieliński, miłośnik fantastyki. Dodaj do Facebook

Ustroń: 24 godziny z IGRI

JM
Nie lada wydarzenie dla wszystkich fanów szeroko pojętej fantastyki: już w najbliższą sobotę, 12 lutego, w ustrońskiej karczmie \"Wrzos\" początek IGRI, dwudziestoczterogodzinnego spotkania integrującego środowisko miłośników fantastyki ze Śląska i okolic.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki w Cieszynie, którego członkowie chcą udowodnić, że fantastyka to nie tylko książki, filmy, czy gry komputerowe, z którymi kojarzona jest przez statystycznego Kowalskiego. - To też malarstwo, teatr, komiks, muzyka, czy w końcu gry fabularne - wymienia jednym tchem Jarosław Zieliński, miłośnik fantastyki. Jednocześnie dodaje, że takich jak on jest całe mnóstwo, ale wiele z tych osób nie pokazuje się, nie działa na zewnątrz. Stowarzyszenie chce to zmienić. - Chcemy pokazać, że nie tylko komputer dostarcza sporo humoru, rozrywki i adrenaliny - mówią miłośnicy fantastyki.

O tym, jak wygląda to w praktyce, przekonać będzie się można już w sobotę w Ustroniu. - Podczas imprezy każdy będzie mógł rozegrać sesję "tradycyjnej" gry fabularnej RPG, zagrać w LARP-a, czyli grę fabularną rozgrywaną na żywo lub w jedną z wielu gier planszowych - mówi Michał Macura. - Nawet jeśli nie brałeś nigdy udziału w żadnej grze fabularnej, a jesteś zainteresowany - lub po prostu ciekawy tego, co robimy - nie zastanawiaj się i przyjeżdżaj! Gwarantujemy ci wspaniale spędzony czas w wyśmienitym gronie. Nie przejmuj się tym, że nie wiesz jeszcze, o co chodzi w tych grach: my wszystkiego cię nauczymy! I gwarantujemy, że będziesz chciał przyjechać na następne IGRI. Ponadto przewidziany jest konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Kuźnię Gier - dodaje.

PISALIŚMY: Fantastyka to nie tylko książki, film i gry

- IGRI czeka na ciebie! Ty możesz istnieć bez IGRI, ale IGRI bez ciebie nie! Zobacz przed sobą nowe horyzonty gier - zachęca Michał. - Cena biletu to 20 złotych, a całość tej kwoty pójdzie na wyśmienite jedzenie dla ciebie! Tak więc nie zastanawiaj się i przyjeżdżaj!

Początek imprezy w Karczmie "Wrzos" (Ustroń, ul. Grażyńskiego 23) w sobotę, 12 lutego, o godz. 9.00. Dodatkowe informacje dotyczące spotkania oraz sprzedaży biletów można znaleźć na stronie www.rpg.cieszyn.pl, pod adresem e-mail: redakcja.smf@gmail.com lub numerem GG: 13077093.

Partnerem medialnym wydarzenia jest portal gazetacodzienna.pl.

POLECAMY: Kultura w portalu gazetacodzienna.pl
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama