, sobota 2 marca 2024
Spotkanie z oscarowymi lalkami
Adam Wyrwas opowiadał o trudnej sztuce animacji. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Spotkanie z oscarowymi lalkami

DOROTA KOCHMAN
Spotkanie z oscarowymi lalkami

The Complainer& The Compleiners to zespół trudny do zdefiniowania, idealnie wtapiający się w Festiwal Filmów Przewrotnych fot. Dorota Kochman

Drugi Festiwal Filmów Przewrotnych pod patronatem Gazetycodziennej.pl dobiegł w niedzielę końca. Organizatorzy są zadowoleni z przebiegu imprezy, bo choć miało być bardzo przewrotnie, festiwal cieszył się sporym powodzeniem.
Cztery festiwalowe dni to nie tylko spora dawka dobrego, przewrotnego kina, ale również spotkania, koncerty i wystawa. — Niektóre punkty programu odbywały się w kameralnym gronie, na inne nieoczekiwanie przybyło dużo osób. Festiwal miał być przewrotny i był — cieszy się Edyta Zachurzok, kierowniczka skoczowskiego Teatru Elektrycznego, gdzie impreza się odbywała.

Największym powodzeniem cieszył się film „Elektryczny dom“ w reżyserii B. Keatona, do którego akompaniowali muzycy oraz „Gucza! Pojedynek na trąbki“ reż. D. Milica. Po raz pierwszy przed kinem zorganizowano ogródek, w którym po seansach kinomaniacy spotykali się i dyskutowali o obejrzanych filmach.

Najciekawsze okazało się spotkanie-niespodzianka z Adamem Wyrwasem, animatorem lalek w filmie „Piotruś i Wilk“ nagrodzonym Oscarem. — To niesamowite przeżycie dla kogoś kto oglądał film. Lalki można było dotknąć, zobaczyć z czego są wykonane i dowiedzieć się, jak misterną pracą jest animacja. Aby powstała jedna sekunda filmu animator musi modelować lalkę 24 razy — dodaje Zachurzok.

Niezwykłym przeżyciem okazał się również koncert zespołu The Complainer& The Compleiners. Trudno powiedzieć jakiego gatunku muzykę zespół prezentował, była to więc jedna z najbardziej przewrotnych propozycji festiwalowych.

Podczas imprezy ogłoszono plebiscyt na najlepszy festiwalowy film. Widzowie wybrali rosyjsko-ukraiński film „Kierowca dla Wiery" reżyserii P. Czuhraja.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Festiwal był nieciekawy. tzn. był ciekawy może dla 20-30 osób z naszego miasteczka i ok. 10 osób znajomych organizatorów którzy przyjechali z zewnątrz. Program był beznadziejny w 85 %. W porządku był koncert the complainer & the complainers oraz seans z muzyką na żywo, ale to filmy były przecież klu programu, a to właśnie filmy rozczarowały. Nie było praktycznie niczego co przyciągnęłoby więcej ludzi do kina, a zaprezentowane propozycje były nieciekawe.

To w końcu kto dostał Oscara animator lalek czy same lalki jak podano w tytule artykułu? A może i lalki i animator A. Wyrwas jednocześnie.

Buy wow gold now. Welcome to buy wow gold.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama