, niedziela 19 maja 2024
Słynny designer pokaże swój warsztat
Ramón Benedito jest jednym z najznakomitszych współczesnych designerów. fot. ARC Dodaj do Facebook

Słynny designer pokaże swój warsztat

ER
Słynny designer pokaże swój warsztat

Hiszpański designer zasłynął umiejętnością łączenia surowych zasad funkcjonalności z finezją. fot. ARC


Słynny designer pokaże swój warsztat

Hiszpan odwiedzi Polskę na zaproszenie firmy Roca, dla której zaprojektował m.in. serię mebli i ceramiki łazienkowej oraz wiele typów umywalek. fot. ARC

Znany na świecie hiszpański designer Ramón Benedito odwiedzi kolejno Warszawę, Kraków i Cieszyn, gdzie wygłosi wykłady poświęcone sztuce designu, architekturze Hiszpanii oraz otworzy autorską wystawę.
Ramón Benedito jest jednym z najznakomitszych współczesnych designerów. Zdobył kilkanaście nagród w dziedzinie projektowania użytkowego, w tym – w 1992 roku – prestiżową Narodową Nagrodę za Wzornictwo (Premio Nacional de Diseño), która stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane w hiszpańskim świecie designu. Uczestniczył również w wielu prestiżowych wystawach o międzynarodowym znaczeniu. Jest związany ze słynną barcelońską Szkołą Projektowania Elisava – jedną z najbardziej znanych i innowacyjnych hiszpańskich uczelni kształcących projektantów.

Ramón Benedito zapisał się w historii sztuki użytkowej jako jeden z założycieli eksperymentalnej grupy designerskiej Transatlantic, która wyróżniła się dużym zaangażowaniem w temacie technologii używanych w projektach. W 1973 roku założył funkcjonujące do dzisiaj studio projektowe Benedito Design, zajmujące się projektowaniem elementów wyposażenia domów, urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego, urządzeń przemysłowych oraz oświetlenia.

Hiszpański designer zasłynął umiejętnością łączenia surowych zasad funkcjonalności z finezją. Jego dzieła charakteryzują się minimalistyczną formą a jednocześnie subtelną elegancją i stylem. Zakres prac Ramóna Benedito jest niezwykle szeroki – od stylowych mebli po telefony, od ekspresu do kawy po samochód.

Ramón Benedito odwiedzi Polskę na zaproszenie firmy Roca, dla której zaprojektował m.in. serię mebli i ceramiki łazienkowej Hall, Happening oraz wiele typów umywalek. Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości Hiszpan odwiedzi 22 listopada.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Myślę, że dostarczy wrażeń Gdy przy wszystkich nam pokaże

Kalibabka jak by swój warsztat pokazał to by dopiero zrobił wrażenie.

No Pani Ewo, to dobry znak.

Redaktorze i znow tytuł, jak kulą w płot. Między pokazaniem swojego warsztatu (jak pan pisze), a pokazaniem niektórych swoich prac (jak podaje na swoich stronach zamek) jest róznica. I to spora. I nie wiem, dlaczego Benedito, to miałby to byc dobry znak, Observerze?

Benedito to tuza designu. Czemu tak tego nie potraktować?

Poprawnie tuz designu, a nie tuza. I co z tego, że "tak to potraktujemy"? Jakiś konkret może?

Potraktujmy to jakkolwiek i będzie dobrze. Mnie również warsztat kojarzy się bardziej ze stolarzem, ale przynajmniej jest zabawnie. Zobaczymy jakie ma narzędzia.

( znaczy się owszem; można powiedzieć np. "warsztat kompozytorski" itd. itp, ale w tym kontekście wyszedł spory i raczej niezamierzony efekt komiczny; gdyby to było intencją autorki, to bym sie śmiał )

Czy to jakaś rodzina Benka 16?

Ale o jakich konkretach mam tu mówić? Poczekajmy na wystawę. A z tuzem racja. Za dużo tuzemskiego rumu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama