, poniedziałek 26 luty 2024
Śląska Rzecz dla Małachowskich
Danuta i Adam Małachowscy z nagrodą. Obok ich zwycięska kolekcja. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Śląska Rzecz dla Małachowskich

TWO
Śląska Rzecz dla Małachowskich

Nagrody wręczono już po raz trzeci. fot. Wojciech Trzcionka


Śląska Rzecz dla Małachowskich

Andrzej Sobaś i Justyna Kucharczyk zaprojektowali system oznakowania wizualnego Portu Lotniczego w Pyrzowicach. fot. Wojciech Trzcionka

Danuta i Adam Małachowscy, producenci sprzętu alpinistycznego z Dębowca wygrali trzecią edycję Konkursu Śląska Rzecz zorganizowanego przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Wyróżnienie zdobyła cieszyńska firma Infobox.
Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali zorganizowanej w piątek w cieszyńskim Zamku. Danuta i Adam Małachowscy nagrodę odebrali w kategorii „Produkt" za kolekcję ultralekkich wyrobów puchowych eksportowanych do Japonii. — Nie myśleliśmy, że kiedyś zostaniemy designerami — śmiali się nagrodzeni.

Firma Małachowski działająca w Dębowcu to w świecie jeden z nielicznych producentów specjalistycznej odzieży używanej w skrajnych warunkach atmosferycznych. Z usług pracowni korzysta wielu wybitnych himalaistów, w tym m.in. Krzysztof Wielicki, zdobywca Korony Himalajów. Korzystają też narciarze, goprowcy, miłośnicy sportów ekstremalnych, a ostatnio Japończycy, dla których Małachowscy szyją puchowe ciuchy. — Trzy kurtki, plecak i torba nagrodzone w konkursie powstały jako zaprzeczenie stereotypowego wyobrażenia, że wyroby napełnione puchem muszą być obszerne, mają tradycyjny wygląd i używamy ich tylko w okresie srogiej zimy. Ta kolekcja pokazuje, że wyroby puchowe mogą mieć znacznie szersze zastosowanie i mogą zmieścić się dosłownie w kieszeni — oceniła Czesława Frejlich, przewodnicząca jury Śląskiej Rzeczy.

W kategorii „Grafika użytkowa” główną nagrodę zgarnęło Centrum Sztuki Współczesnej Kronika z Bytomia za plakat i książkę „Oskar Hansen's Museum of Modern Art." (autorzy: Sebastian Cichocki, Yane Calovski, Hristina Ivanoska, Elena Filipovic) zaprojektowaną przez Ariane Spanier. — To wyrazisty, spójny i nowatorski projekt — oceniło jury.

Podczas gali wręczono też dwa wyróżnienia. W kategorii „Produkt" wyróżnienie trafiło do cieszyńskiej firmy Infobox, która wyprodukowała kiosk multimedialny. Jury zwróciło uwagę szczególnie na neutralną formę urządzenia, która nie konkuruje z otoczeniem i wpisuje się w rozmaite przestrzenie. Wyróżnienie w kategorii „Grafika użytkowa" otrzymali Andrzej Sobaś i Justyna Kucharczyk, którzy na zlecenie Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. zaprojektowali system oznakowania wizualnego Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Celem konkursu Śląska Rzecz jest promocja wyjątkowych pod względem wzornictwa produktów powstałych na Śląsku. W tym roku liczba firm zgłaszających produkty wzrosła w stosunku do ubiegłorocznej edycji o 38 proc., a firm zgłaszających projekty graficzne aż o 63 proc. Swoje produkty po raz pierwszy zgłosiły cztery przedsiębiorstwa z Cieszyna i cztery z powiatu cieszyńskiego od razu zgarniając nagrodę główną i wyróżnienie.

Pokonkursową wystawę można oglądać w Oranżerii Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Wstęp wolny.

Patronem prasowym konkursu była Gazetacodzienna.pl.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No miło, ze się zwiększa liczba biorących w konkursie. Plakat rzeczywiście jest na swiatowym poziomie. Innym laureatom też serdecznie gratuluję.

więc jaka w tym rola Oranżerii?

jest różnica...?

10/10 !!!

Wielkie gratulacje dla wszystkich przedsiebiorczych!

brawo; bardzo dobra firma! Uznana w świecie.

c4fmdny-s7wlv2q-tw6qd508-0 http://best-online-casino-mo.lookera.net#1
online gambling
[url=http://free-poker-mo.lookera.net#3]free poker[/url]
[url]http://urlser.com/?boo2X#4[/url]
[http://urlser.com/?qbKvI#5 health insurance]
"black jack":http://black-jack-mo.lookera.net#6
[LINK http://urlser.com/?DYEVZ#7]insurance quotes[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama