, piątek 21 czerwca 2024
Skoczów: XVI Musica Sacra za nami (zdjęcia)
- To była bardzo udany festiwal. Podczas koncertów artyści stworzyli niezwykłą atmosferę, a publiczność dopisała - mówi Anna Stefaniak - Bacza ze Stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej "Musica Sacra". fot. Bartek Kukucz Dodaj do Facebook

Skoczów: XVI Musica Sacra za nami (zdjęcia)

JAKUB MARCJASZ, fot. BARTEK KUKUCZ
Już po raz szesnasty w Skoczowie odbyła się Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra. Przez sześć dni publiczność miała okazję uczestniczyć w koncertach, seansach filmowych i wystawie niezwykłych rzeźb.
- To był bardzo udany festiwal. Podczas koncertów artyści stworzyli niezwykłą atmosferę, a publiczność dopisała - mówi Anna Stefaniak-Bacza ze Stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej "Musica Sacra".

Od 22 do 27 maja skoczowska publiczność miała okazję wysłuchać koncertów muzyki poważnej, zobaczyć film "Ludzie Boga" w reżyserii Xaviera Beauvois oraz wystawę rzeźb Andrzeja Borgieła "Madonny, anioły i róże".

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się koncert inauguracyjny, podczas którego aktor Jan Nowicki wspólnie z zespołem "De Profundis" wystąpił ze spektaklem poetycko-muzycznym "Z obłoków na ziemię". Niezwykły był również koncert kameralny (organy i trąbka) w kościele pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Pogórzu, czy ten w kaplicy św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie (gitarowy). W tym miejscu koncert odbył się po raz pierwszy.

Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie "Musica Sacra" jest październikowy Dzień Papieski.

PISALIŚMY: W Skoczowie rozpoczyna się festiwal Musica Sacra (program)

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"wydarzenia"?....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama