, piątek 23 luty 2024
Roztańczony dom kultury
Jury składające się z choreografów i instruktorów tańca, przyznało po dwa wyróżnienia i trzy miejsca w każdej kategorii. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Roztańczony dom kultury

DOROTA KOCHMAN
Osiem zespołów ze szkół podstawowych i trzynaście grup z gimnazjów rywalizowało w sobotę w Skoczowie w szóstym Turnieju Tańca Disco.
Pomysłodawczynią turnieju była Helena Wajda z Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie. ― Zauważyłam, że wiele młodych ludzi interesuje się tańcem nowoczesnym i postanowiłam coś dla nich zrobić ― wspomina. I tym razem w rytmach disco, funky, hip-hop, techno, house tańczyły grupy m.in z Katowic, Sosnowca, Rybnika, Czerwionki-Leszczyn. Nie zabrakło również reprezentantów Skoczowa.

Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. — Jednak w MDK zaczyna brakować miejsca. Każdemu zespołowi trzeba udostępnić szatnię, sala widowiskowa też ma ograniczone możliwości. W tym roku zrezygnowaliśmy więc z jednej kategorii, żeby usprawnić przebieg imprezy ― mówi Robert Orawski, dyrektor MDK. W zeszłorocznym konkursie brało udział ok. 500 tancerzy. Teraz było 240 uczestników. Zgromadziła się też liczna publiczność.

Jury składające się z choreografów i instruktorów tańca, przyznało po dwa wyróżnienia i trzy miejsca w każdej kategorii. ― Laureaci konkursu z gimnazjów tańczą na naprawdę dobrym poziomie. Jury było raczej jednomyślne ― mówiła jego przewodnicząca Ewa Bogdanowicz. Zwycięzcą okazał się zespół Rytm z Czerwionki-Leszczyn. Grupa pod kierownictwem Beaty Gużdy wygrała w obu kategoriach. Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył zespół Merlin ze Skoczowa, trzecie miejsce przypadło grupie Fanki 2 z Zabrza. Wśród gimnazjów drugą nagrodę otrzymał zespół Biedronki z Rybnika, a trzecie miejsce wywalczył Skandal z Sosnowca.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No tak wiec zamiast od dzieciaka wpajac dzieciakom dobre wzorce uczymy ich jak podrygiwac w rytmy muzyki Dj Gregora. Cofamy sie w czasie zamiast sie rozwijac! Dziekuje wam serdecznie za to ze uczycie nasza mloda mlodziez jak reprezentowac wiejski styl

Rozumiem ze mozna bawic sie w rytmach muzyki Rap i funky. Ale zeby mieszac w to techno i disco!!!!!!!!!
To profanacja! Nie zgodne z prawem art 89/101 2-5 lat.
Ktos za to powinien beknac!

napewno za coś dostalismy te nagrode i jury to doceniło i tylko pozazrościć a jak by do było wiejskie nie wygrali byśmy

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama