, sobota 2 marca 2024
Przygody dzielnej Dorotki
W musicalu występuje głównie młodzież cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, łącznie około 80 osób. fot. Daria Guba Dodaj do Facebook

Przygody dzielnej Dorotki

DG
Przygody dzielnej Dorotki

To już trzeci musical przygotowany przez tancerzy z „Pas de Bourree”. fot. Daria Guba


Przygody dzielnej Dorotki

Przygody dzielnej Dorotki i jej przyjaciół śledziła pełna sala. fot. Daria Guba


Przygody dzielnej Dorotki

Musical „Gdzieś po drugiej stronie tęczy” będzie można zobaczyć również w poniedziałek o godz. 9.00. fot. Daria Guba

W piątek w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się premiera nowego przedstawienia Szkoły Tańca Nowoczesnego „Pas de Bourree”. W musicalu „Gdzieś po drugiej stronie tęczy” młodzi tancerze wykazali się dojrzałą grą aktorską. Wielomiesięczne treningi opłaciły się. Przygody dzielnej Dorotki i jej przyjaciół śledziła pełna sala.
Zuzia Salachna i Monika Greń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej mają po 9 lat. Do musicalu przygotowywały się ponad trzy tygodnie. — Nauka tańca jest wymagająca, ale najtrudniej wczuć się w rolę. To zajmuje najwięcej czasu — przyznają zgodnie. — Trzeba się bardzo starać, aby nie pomylić tekstu i kroków. Dziś pierwszy raz występowałyśmy na żywo, bez podkładu. Był to dla nas dodatkowy stres, ale myślimy, że się udało i publiczność jest zadowolona — dodają.

PISALIŚMY: Gdzieś po drugiej stronie tęczy

Największą sympatię widzów zdobył 13-letni Tomasz Ciemała, baśniowy Lew. — Dobrze grał, bo był tchórzliwy i podstępny, umiał też rozśmieszyć publiczność — mówi Wojciech Dąbrowski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie.

— Podobało nam się wszystko, ale najbardziej Lew i Strach na wróble. Znamy film „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, ale w połączeniu z tańcem ta baśń jest o wiele ciekawsza. To był bardzo dobry pomysł — przyznają koledzy Jakub Zamierski i Igor Brandenburg.

W musicalu występuje głównie młodzież cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, łącznie około 80 osób. To już trzeci musical przygotowany przez tancerzy z „Pas de Bourree”.

Musical „Gdzieś po drugiej stronie tęczy” będzie można zobaczyć również w poniedziałek o godz. 9.00.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama