, poniedziałek 26 luty 2024
Prześmiewcza ceramika z Czech
Ceramiczne naczynia w formie przeciętych butelek coca-coli to jeden z hitów eksportowych Qubus Design. fo. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

Prześmiewcza ceramika z Czech

MD
W Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie trwa wystawa prezentująca projekty znakomitego czeskiego studia dizajnerskiego – Qubus Design.
Wystawa prezentuje projekty, które zdobyły już uznanie wśród odbiorców nowoczesnego wzornictwa. Twórcy Qubusa - Maxim Velcovsky i Jakub Berdych, są postrzegani jako młode gwiazdy europejskiego dizajnu i najbardziej znani projektanci naszej części Europy. W swoich pracach artyści traktują z ironią motywy rozpowszechniane w minionej epoce – głowa Lenina i matrioszki stają się u nich przedmiotami o nowej funkcji; stają się przez to nie znienawidzonymi, narzucanymi na siłę motywami, ale „obłaskawionymi przez żart” wspomnieniem minionego okresu.

— Szkoła dizajnu jaką prezentuje Qubus, jest bardzo znana. Twórcy gościli już w naszym kraju, dzisiaj mamy przyjemność po raz pierwszy gościć ich w Cieszynie – mówi Ewa Gołębiowska, dyrektor ŚZSiP w Cieszynie.

Qubus jest krytyczny, prześmiewczy, miesza konwencje, bawi się znanymi formami, a wszystko to zawiera w swoich projektach i realizacjach, nadając ceramice nowy, przewrotny wydźwięk.

Zamek gości również wystawy: „Śpiąca i krasnoludki” - pierwszy wspólny projekt dwóch młodych szklarek Agnieszki Bar i Agnieszki Kajper, „C.K. Dizajnerzy" - powarsztatową ekspozycję plakatu i „W co się bawić" - wystawę dla dzieci.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Plastik to czy porcelana?
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ile to kosztuje zorganizowanie takiej wystawy cieszyńskiego podatnika??

Ciekawe ile obób przyjdzie te pierdoły oglądć, takie bzdety prezentują na tym zamku, jedynie je chybą Gołębiewska ogląda, chcociaż też w to wątpię.....

Ciekawe ile obób przyjdzie te pierdoły oglądć, takie bzdety prezentują na tym zamku, jedynie je chybą Gołębiewska ogląda, chcociaż też w to wątpię.....

Nie stać cię.:)

Nie wiem czy mnie stać na takie imprezy, dlatego pytam ile to kosztuje.... I jakoś nikt nie chce odpowiedzieć....

Nie wiem czy mnie stać na takie imprezy, dlatego pytam ile to kosztuje.... I jakoś nikt nie chce odpowiedzieć....

30 kwietnia do 25 maja to 26 dni; Ilu bedzie zwiedzających w tym czasie? Ale nie licząc szkolnych wycieczek, zagonionych bez względu na to czy chcą czy też nie. Ile osób w Cieszynie i okolicy jest naprawdę zainteresowanych dizajnem?!

przestancie męc zyć ludzi dizajnem. Dizajn ma się przejawiać w produktach które kupujemy codziennie a nie na salach wystawowych !

Interesująca wystawa, lecz dlaczego w Cieszynie ? W Cieszynie nikogo to nie interesuje.

Fajen, ale Cieszyn jest za mały na tego typu wystawy, u nas interesuje to może 10 osób na krzyż.
Zamek powinien robić więcej dla szerszej publiczności, stać się żywym centrum kultury i biznesu, bo na razie jest tylko przez większość czasu pustostanem

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama