, niedziela 23 czerwca 2024
Piękna Lizbona i dzika Polska na wystawach fotografii w Cieszynie
Wystawa „Dzika Polska" jest zbiorem 39 plansz fotograficznych. fot. WO Dodaj do Facebook

Piękna Lizbona i dzika Polska na wystawach fotografii w Cieszynie

WO
Piękna Lizbona i dzika Polska na wystawach fotografii w Cieszynie

Piotr Borowicz pokazuje w zamku zdjęcia Lizbony. fot. WO

Dwie ciekawe wystawy fotografii można oglądać od piątku w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Na jednej zobaczymy urokliwe zakątki Lizbony, a drugiej dzikie obszary Polski.
„Stolica melancholii" to wystawa zdjęć Piotra Borowicza związanego z Cieszyńskim Towarzystwem Fotograficznym. Borowicz zainspirowany niezwykłą książką „Requiem" Antonio Tabucchiego pojechał do Lizbony jesienią 2005 roku i odnalazł tam swoje miejsce na świecie. Po dwóch latach powrócił tam znów. Zdjęcia z tego wyjazdu prezentuje na wystawie. Prace są nostalgiczne, prawie pozbawione ludzi. Przedstawiają urocze zaułki stolicy Portugalii, detale architektoniczne, które podczas wędrówki po zabytkowym mieście zauroczyły fotografa z Cieszyna.

W zamku prezentowana jest też kolekcja zdjęć z najdzikszych, najcenniejszych i najbardziej naturalnych obszarów Polski. „Dzika Polska" pokazuje te miejsca, które jeszcze nie zostały przekształcone lub zniszczone. Celem wystawy jest zachęcenie ludzi do zwrócenia uwagi na ginący obok nas świat przyrody. Wystawa jest elementem realizowanej przez Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ,,Przyroda wokół nas bezcennym dziedzictwem społecznym". Wystawa jest zbiorem 39 plansz fotograficznych, wykonanych podczas terenowych rekonesansów w najcenniejszych naturalnych obszarach Polski. Autorami pięknych zdjęć przyrody są: Wiktor Wołkow, Jan Walencik, Marta Lelek, Janusz Korbel, Jacek Zachara i Ryszard Kulik.

Obie wystawy można oglądać za darmo do 14 września codziennie w godz. 10.00-17.00. Borowicz wystawia prace w zamkowej Bastei, a piękne zakątki Polski podziwiać można w Galerii Sztuki.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama