, poniedziałek 27 marca 2023
Nocne marki zwiedzały Cieszyn
Muzeum Śląska Cieszyńskiego było pełne zwiedzających. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Nocne marki zwiedzały Cieszyn

DOROTA KOCHMAN
Cieszyńska noc muzealna cieszyła się sporym powodzeniem. Placówki kulturalne zapełniły się zwiedzającymi. Życie kulturalno-towarzyskie w Cieszynie tętniło.
Cieszyńska Noc Muzeów została zorganizowana po raz pierwszy. Odbyła się z piątku na sobotę i była strzałem w dziesiątkę. ― Zwykle nie ma czasu, aby zaglądnąć w muzealne progi, dziś nadarzyła się okazja i dlatego tutaj jesteśmy ― mówiła Krystyna Toman, która na nocną wycieczkę do muzeum wybrała się z córką Gosią, przygotowującą się do konkursu z wiedzy o Śląsku Cieszyńskim.

Ludzi zgodnie przyznawali, że akcja to dobry pomysł i powinna mieć kontynuację. ― Nie spodziewałam się aż takiej frekwencji ― mówiła Anna Krzciuk, która w ramach wolontariatu pomagała w organizacji imprezy. ― Przychodzą ludzie młodsi i starsi, całymi rodzinami, nawet z małymi dziećmi ― komentowała.

Nie brakowało również zwiedzających z zagranicy. Sergiy Karyakin przyjechał do Cieszyna z Kijowa. ― W naszym kraju też odbywają się takie imprezy. To bardzo dobry pomysł ― mówił gość z Ukrainy.

W nocy otwarte były Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Ratusz, Książnica Cieszyńska, Teatr im. A. Mickiewicza, Muzeum Drukarstwa, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich oraz w Muzeum Těšínska w Czeskim Cieszynie.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To bodaj akcja ogólnopolska, nie tylko cieszyńska. Skąd więc taki raban. To tylko przeniesienie pewnych dobrych i sprawdzonych działań. Oby takich przeniesień było więcej.

Noc muzealna była juz organizowana wcześniej, ale dla dzieci. Ta akcja jest ogólnopolska, bo w tym samym czasie otwarte były muzea w całej Polsce i bardzo dobrze, że Cieszyn się w to włączył.
Pozdrowienia dla cieszyńskich muzealników :*

Według mnie fajna akcja, dużo ludzi poprzyciągała, ale czeski cieszyn się jakoś nie popisał, byłem tam z kumplem i jego tatą około 22.30 to wszystko było już pozamykane:D

Na ulotkach była informacja, że Muzeum Tesinska będzie otwarte do 22:00, a popisali się, owszem, bo odwiedzających częstowali dobrym alkoholem :-)

Na swiecie pierwsi byli Amerykanie którzy zaczęli muzea nocą otierac. w tej chwili to impreza Ogólnoswiatowa.
Dobrze , że Cieszyn się do tego włączył. Cieszyniacy dlugo na taką okazję czekali, muzeum bezpłatne /ceny wstepu do naszego pieciokrotne jak w Cz.Cieszynie/ przyciągnął wiele "nocnych marków",
Sala Sesyjna w Ratuszu przyjęła ok. 8oo zwiedzających, oprowadzali Przewodnicy Pttk, zwiedzanie rozpoczynało sie od wejścia bocznym wejściem/normalnie nie używanym, dyżurny przewodnik witał gości w drzwiach i korytarzem gdzie jest od pewnego czasu wystawa tematyczna o historii Grodu Piastowskiego prowadził do historycznej Sali Sesyjnej gdzie prelekcja trwała ok 15 min/ nastepne grupy czekały na wejście/ większośc gości po raz pierwszy miała możliwośc zwiedzenia i zapoznania sie z tą z jednej z najpiekniejszej tego typu Sali na Śląsku i nie tylko! Cieszę sie, że ta informacja nie została ordynarnie skomentowana jak większośc w tym portalu.Mam nadzieję,że tak zostanie!

Dlaczego redakcja nie reauguje na brak logiki w komentarzach. Te kilka ostatnich to komentarze z innej bajki i nie mają nic wspólnego z NOCĄ MUZEÓW. Najwyzszy czas wprowadzić na forum logowanie, wtedy znikną tego typu problemy. Pozdrowienia. A noc muzalna była OK.

Świetna incjatywa! Byłam, polecam za rok następne.

Dziękuję za reakcję i usuniecie durnych wpisów.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama