, wtorek 23 kwietnia 2024
Niezwykły autobus krąży latem po Cieszynie
Autobus udekorowany liśćmi kasztanowca będzie krążył po Cieszynie do końca lipca. fot. ER Dodaj do Facebook

Niezwykły autobus krąży latem po Cieszynie

ER
Niezwykły autobus krąży latem po Cieszynie

Elżbieta Ostrowicka z Rybnika, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która wygrała konkurs Mobilna Galeria Designu. fot. ER

Po Cieszynie jeździ autobus linii 22 oklejony liśćmi kasztanowca. Taka dekoracja to pomysł studentki, która chciała pokazać, że autobusy też mogą wyglądać przyjaźnie i ubarwiać szare ulice.
Projekt grafiki wykonała Elżbieta Ostrowicka z Rybnika, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która wygrała konkurs Mobilna Galeria Designu realizowany przez firmę Business Consulting, lidera na rynku reklamy na autobusach i tramwajach we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

— Liczba reklam na autobusach rośnie, niestety często są one nijakie. Poprzez ten konkurs chcieliśmy pokazać jak może wyglądać dobra grafika na autobusie oraz to, że sztukę można wprowadzać do przestrzeni publicznej miasta nawet w takich miejscach, gdzie dominuje czysta komercja — mówi Ewa Gołębiowska, dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości.

W Cieszynie oprócz niezwykłego autobusu oglądać można wystawę pokonkursową Mobilnej Galerii Designu, która czynna jest do końca lipca w Oranżerii Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości. W galerii zobaczymy inne projekty studentów, którzy za zadanie mieli ciekawie opakować środki komunikacji publicznej. — Użyte w tych projektach motywy i elementy podkreślają współistnienie na ulicach miast autobusów, tramwajów i ludzi — mówi prof. Marian Nowiński z ASP w Warszawie.


Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie podoba mi się osobiście. Jest nijaka. Były lepsze propozycje na mobilną galerię designu. Mam dziwne odczucie, że wygrał jakiś pseudopatriotyczny motyw na siłę. Świetna inicjatywa, ale efekt mógłbyć lepszy. Ale: kwestia gustu...

A mnie sie podoba - gdyby tak dobrze wygladaly wszystkie reklamy na autobusach, to byloby nie tylko weselej ale i ladniej.

Akurat z patriotyzmem ten "motyw" nie ma nic wspólnego.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama