, sobota 2 marca 2024
Nagrodzono wydarzenia muzealne 2009Dodaj do Facebook

Nagrodzono wydarzenia muzealne 2009

ER
Śląski Urząd Marszałkowski rozdał nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku 2009. Dwie z nagród powędrowały na Śląsk Cieszyński.
Ustanowione w 2006 roku nagrody przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: wystawy, publikacje, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego i dokonania z zakresu konserwacji.

W tym roku w kategorii publikacje jedną z nagród i 10 tys. zł otrzymało Muzeum Śląska Cieszyńskiego za pracę zbiorową „Drewniane kościoły i kaplice w Beskidach i okolicy”, zaś wyróżnienie otrzymało Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego za „Dzienniki z lat 1935–1945” Jana Szczepańskiego.

PISALIŚMY:
„Drewniane kościoły i kaplice w Beskidach i okolicy”
Nagroda za „Dzienniki z lat 1935–1945”

Do Muzeum Śląskiego w Katowicach, które przeprowadza konkurs, wpłynęły łącznie 44 wnioski o przyznanie nagród we wszystkich czterech kategoriach (wystawy – 20 zgłoszeń, publikacje – 9, dokonania z zakresu konserwacji – 3, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych i popularyzacji dziedzictwa kulturowego – 11). Wnioskodawcami było 19 instytucji.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Muzeum tak trzymać.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama