, niedziela 3 lipca 2022
Kultura na weekend: Zapraszamy na premierę Sceny Polskiej i niedzielne rozważania w Cafe Muzeum
16 kwietnia o godzinie 17.30. odbędzie się premiera spektaklu "Przyjazne dusze", fot. Kateřina Czerná Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Zapraszamy na premierę Sceny Polskiej i niedzielne rozważania w Cafe Muzeum

Zbliżający się weekend zapowiada się bardzo kulturalnie. Z najciekawszych propozycji polecamy występ kabaretu Noł Nejm oraz kolejną premierę Sceny Polskiej. Co jeszcze? Kino i niedzielne rozważania pasyjne w Cafe Muzeum.
15 kwietnia
W kinie w Cieszynie…

"Megamocny" ponosi porażkę chcąc podbić Metro City, na jego drodze cały czas staje superbohater Metro Man, który nieustannie krzyżuje plany Megamocnego, jednak zła passa złoczyńcy w końcu się kończy. A co potem? Sami zobaczcie.
Film można zobaczyć w kinie Piast od 15 do 20 kwietnia o godzinie 15.30. Bilety w cenie 15 zł i 12 zł.

"Jestem numer cztery" - John Smith uciekinier z pogrążonej w wojnie planety Lorien mieszka w jednym z miasteczek USA, gdzie poznaje piękną Sarę. Są szczęśliwi dopóki nie znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie numer cztery.
Film można zobaczyć w kinie Piast od 15 do 20 kwietnia o godzinie 17.30. Bilety w cenie 16 zł i 13 zł.

Foto

fot. forumfilm.pl

"Czarny Łabędź" - dramat, film psychologiczny. Film otwierający tegoroczny festiwal w Wenecji. Natalie Portman, zdobywczyni Oscara za wspaniałą rolę tancerki, która odkrywając w sobie ciemne strony swojego charakteru, czuje, że może znacznie lepiej zagrać jej życiową rolę, o którą cały czas rywalizuje z młodą, zdolną Lily. Obie baletnice ubiegają się o rolę Odetty. Baletnica musi sobie poradzić z rolą Białego, niewinnego Łabędzia, jak i zmysłowego i uwodzicielskiego Czarnego Łabędzia.
Film można zobaczyć w kinie Piast od 15 do 20 kwietnia o godzinie 19.45. Bilety w cenie 16 zł.

Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy na kolejny Artystyczny Kiermasz Wielkanocny organizowany na Dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego, który odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia.

Nie tylko cieszyńskie magnolie

Magnolia - "arystokratka" wśród roślin, gości nie tylko w naszych ogrodach, ale jest także inspiracją dla artystów i projektantów. Na wystawie, która rozpocznie się 15 kwietnia, zaprezentowane zostaną sposoby wykorzystania piękna tego kwiatu, m.in. w aranżacji wnętrz, kosmetykach i artykułach spożywczych. Wystawę rozpocznie o godzinie 16.00 wykład Mariusza Makowskiego "Cieszyńskie Magnolie" w Oranżerii Zamku w Cieszynie.

Foto

fot. Wojciech Trzcionka

Muzyka i Pieśni Średniowiecznej Europy - Cantos de la Espana Antiqua

Cieszyński Dom Narodowy organizuje drugie wydanie cyklu "Muzyka i pieśni średniowiecznej Europy". Podczas koncertu zabrzmią hiszpańskie pieśni średniowieczne ze zbioru "Cancionero de Palacio" i "Canciones antiguas" zebrane przez F.G. Lorcę. Na scenie zobaczymy Annę Jagielską-Riveiro oraz Michała Pindakiewicza. Koncert odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 17.00.

Wernisaż wystawy "Poezja wizualna"

Salon Sztuk Plastycznych zaprasza na wernisaż wystawy Karla Adamuse "Poezja wizualna". Poeta, plastyk, autor poezji wizualnej na stałe mieszka w Trzyńcu. Zorganizował wiele samodzielnych wystaw, uczestniczył w kolektywnych wystawach poezji wizualnej. W piątek o godzinie 17.30 będzie okazja, by zobaczyć jego prace w Noivie.

Offowy weekend

Salka AKF Klaps w Chybiu poleca z cyklu Offowy weekend filmy Wojtka Szwieca, laureata stypendium w dziedzinie kultury przyznawanego przez Marszałka Województwa Śląskiego. Offowy weekend podzielony został na cztery bloki, po dwa na każdy dzień. W piątek od godziny 19.00 będzie można zobaczyć filmy najstarsze oraz filmy o kinie amatorskim. Wstęp na wszystkie seanse wolny.

Foto

fot. materiały prasowe

POLECAMY: Sprawdź, co się dzieje na Śląsku Cieszyńskim

IV Ogólnopolski Konkurs "Duety z Harfą"

Przyszedł właśnie czas na IV edycję odbywającego się co dwa lata konkursu "Duety z Harfą". W piątek i sobotę odbędą się przesłuchania uczestników, których oceniać będą: Maria Szwajger-Kułakowska, Katerina Englichova, Elżbieta Gajewska, Bartosz Bryła oraz Janusz Stalmierski. Konkurs zakończy się w niedzielę uroczystym koncertem laureatów w Domu Narodowym. W trakcie "Duetów z harfą" będzie można podziwiać wystawę harf na Zamku w Cieszynie.
W piątek o godzinie 19.00 w teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się inauguracyjny koncert inauguracyjny "Jurorzy i laureaci": Kateřina Englichova, Maria Szwajger-Kułakowska, Anna Trefon.

16 kwietnia

"Misterium Męki Pańskiej"

Już tylko do 16 kwietnia można obejrzeć w teatrze im. Adama Mickiewicza inscenizację Męki Pańskiej w wykonaniu Zespołu Teatralnego Parafii św. Elżbiety. Aktorzy przedstawiają wydarzenia z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. Scenografię wzbogacają rekwizyty przywiezione prosto z Ziemi Świętej. Spektakl odbędzie się o godzinie 15.00.

Czytanie utworów cieszyńskiego rodaka

Bajkowanie z Ewą Kus i Zdeňkiem Klusákiem, czyli czytanie utworów Ludvíka Aškenazego odbędzie się w kawiarni Noiva w sobotę o godzinie 16.00. Spotkanie organizuje Towarzystwo Avion i Biblioteka Miejska w Czeskim Cieszynie.

Offowy weekend

Zapraszamy na ostatni dzień weekendu z kinem. Od godziny 17.30 będzie można oglądać krótkie formy eksperymentalne, by potem przejść do filmów śląskich. Wszystko do zobaczenia w salce AKF Klaps w Chybiu. Wstęp wolny.

Premiera Sceny Polskiej

Reżyserii spektaklu Pam Valentine "Przyjazne dusze" podjął się Rudolf Moliński, który wraz z aktorami Sceny Polskiej zaprezentuje nam niebanalną komedię romantyczną. Jednak poza wieloma sytuacjami bawiącymi do łez, zdarzają się także momenty wzruszające, skłaniające do refleksji. Młoda para wprowadza się do urokliwego domu pod Londynem, w którym niegdyś mieszkali państwo Cameronowie. Oba małżeństwa szybko się ze sobą zaprzyjaźniają. Premiera spektaklu odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 17.30. Bilety dostępne będą w dniu premiery przed rozpoczęciem spektaklu.

Foto

fot. Kateřina Czerná

Koncert Mate.O

MDK w Skoczowie zaprasza na akustyczny koncert fotografa, autora piosenek i wokalisty w jednym, czyli Mateusza Otremby. Artysta koncertuje od 1997 roku, na swoim koncie ma trzy autorskie krążki: "Totalne Uwielbienie", "Jesteś dobry dla mnie", "Zapominam siebie". Od kilku lat z chórem TGD bierze udział w licznych koncertach, a także występach telewizyjnych. Mate.O wystąpi w skoczowskim Domu Kultury 16 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny!Noł Nejm w CST!

Grupa kabaretowa istnieje już 11 lat. Na swoim koncie ma kilkanaście skeczy bawiących publiczność do łez. W jednej chwili potrafią przekonać do siebie widza. W błyskotliwy, inteligentny, a przede wszystkim zabawny sposób dostrzegają absurdy rzeczywistości, które umiejętnie wykorzystują podczas swoich występów. Kabaret stworzył dotychczas 6 programów artystycznych, ma w swoim dorobku prawie 200 piosenek i skeczy, które jednak nie zawsze pokazywane są na ich występach. Noł Nejm ze swoim najnowszym programem "Eter" wystąpi 16 kwietnia w Teatrze CST o godzinie 18.00.

Foto

fot. Łukasz Bera

"Jurorzy i laureaci"

Podczas drugiego dnia trwania Ogólnopolskiego Konkursu "Duety z harfą" wystąpią: Elżbieta Gajewska, Elżbieta Drozdowska oraz Zuzanna Sawicka. Koncert odbędzie się w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego w sobotę o godzinie 18.30.

17 kwietnia

Wiosenny Zjazd Chórów

W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie rozpocznie się Wiosenny Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w trakcie którego zaprezentowane zostaną utwory o tematyce pasyjnej.
Rozważania Pasyjne


Muzyczna Zaduma

Cafe Muzeum zaprasza na Muzyczną Zadumę, podczas której zostaną wykonane utwory etniczne Łuku Karpat. Kapela Wałasi pod czujnym okiem Zbigniewa Wałacha i Bogusława Słupczyńskiego wystąpi 17 kwietnia o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w Cafe Muzeum.

Foto

fot. materiały prasowe
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Co to ma do smaku. to są fakty.

jak widać poniżej - "pierdoło... idź do psychiatry..." - nie jest trudno na tym forum innym zwracać uwagę... A kwestia dobrego smaku jest jak widać - bardzo subiektywna.

Jest źle, ale może coś się zmieni

To wszystko prawda, brak promocji jest absolutny, a idą pewnie duże pieniądze, ale mamy oczywiście układy i liczą się pewni ludzie

masz rację -do kx- wiele złego tam się dzieje, a zmian nie widać. Nowy Burmistrz powinien podjąć jakieś decyzje, ale otoczony starymi doradcami nie zrobi nic

od dawna wiadomo, że piękne magnolie są w Cieszynie ważniejsze od pięknych kobiet. Wydział promocji wydał składankę o szlaku, organizuje i pewnie opłaca wycieczki. Ogłosił konkurs na szlak turystyczny, który wygrał "Cieszyński szlak kobiet", ale za tym nic, ani składanki, ani promocji, ani wycieczki. Po co więc był konkurs? Ale ten Wydział nie pracuje na poważnie, niestety

jak nie rozumiesz, to uderz głową w ścianę,to ci się, być może wszystko poukłada...

nie, no oczywiście,można wiele pisać - ale zdarza się przekraczać komuś granice dobrego smaku i wówczas nawet,niełatwo jest zwrócić uwagę komuś, że jest chamem...ale ty jesteś osobą kulturalną i wysławiasz się grzecznie: "do kundy, pindy" a nie np: "do k...wy, nędzy"...

co kto myśli o kimś innym, zwłaszcza o osobie publicznej jak BS, i to w kontekście imprezy kulturalnej??.... No chyba każdy ma prawo do własnych gustów i mówienia o nich, do kundy pindy!?....

to pewnikiem jakisi zazdrośnik, bezkuryja jedna!

może wezwij se tego Słupczyńskiego na ubitą ziemię pierdoło i powiedz mu to wszystko w oczy? Daj se już siana z tym tropieniem go gdzie sie da, albo idź do psychiatry. To już jest nudne...

Koncert w Cafe Muzeum z udziałem Wałachów , to super gratka dla melomanów - ale poco tam p. Słupczyński - tego to już nie rozumiem . Można się tylko zadumać i odpuścić ten koncert .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama