, poniedziałek 4 marca 2024
Księgarnia inna niż wszystkie
Ks. Grzegorz Giemza z żoną Bożeną i córką Polą w księgarni Warto, gdzie można nie tylko kupować, ale też posiedzieć z książką i przyjaciółmi. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Księgarnia inna niż wszystkie

TWO
Księgarnia inna niż wszystkie

Trzecie otwarcie księgarni, tym razem pod nazwą Warto, odbyło się w piątek. fot. Wojciech Trzcionka

Kiedyś Logos, potem Słowo a dzisiaj Warto. Chrześcijańska księgarnia przy Wyższej Bramie w Cieszynie urodziła się po raz trzeci.
Księgarnia powstała w 1983 roku pod nazwą Logos. Stworzyła ją diecezja cieszyńska Kościoła ewangelicko-augsburskiego, aby wierni mieli gdzie się spotkać i zaopatrzyć w chrześcijańską literaturę. — Bywało, że przed księgarnią ustawiały się kolejki — wspomina lata 80. Marek Cieślar, który wówczas pracował w Logosie. Niestety, po latach tłustych nadeszły chude i księgarnia zaczęła podupadać. Sklep próbowano ratować; Logos przemianowano na Słowo, zmieniono formułę, przez co księgarnia stała się bardziej sklepem, a mniej miejscem spotkań ludzi chcących rozmawiać o Biblii.

Teraz księgarnia rodzi się po raz trzeci pod nazwą Warto. Lokal przy Wyższej Bramie przejęło luterańskie Centrum Misji i Ewangelizacji, które uznało, że trzeba jednak wrócić do pierwotnej formuły księgarni. — Chcemy, żeby wierni nie tylko kupowali w księgarni dobrą literaturę chrześcijańską, ale też spotykali się tutaj ze znajomymi i rozmawiali — mówi ks. Grzegorz Giemza, szef CME.

Księgarnia została urządzona jak klubokawiarnia. Można tu nie tylko robić zakupy, ale też zaparzyć sobie kawę i rozsiąść się wygodnie w kanapie z książką lub znajomymi. Można też zjeść domowe ciasto, posłuchać muzyki lub podyskutować z pracownikami, którzy swoją pracę traktują bardziej jak pasję.

Księgarnia Warto jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 a w soboty 9.00-13.00.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Odwiedziłem księgarnie w godzinę po jej otwarciu. Cieszę się z tego, że znowu w naszym mieście - Cieszynie, obok różnych księgarni kościelnych i świeckich, na nowo odżyła nasza księgarnia. Życzę jej pracownikom wiele Bożego błogosławieństwa, radości ze służby i mądrości Ducha Świętego, aby służyła wszystkim ludziom bez różnicy wyznania poszukujących dobrej strawy duchowej.
(Ks. Jan Gross)
przewodniczący
Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej

szkoda tylko,że otwarta jedynie do 17 tej,

Jeszcze nie byłem w tej nowej księgarni, bo pracuję od 7,00 do 18,00, ale cieszę się, że teraz Słowo Boże będzie bardziej dostępne, bo to naprawdę WARTO !!! serdeczne pozdrowienia!!

szkoda tylko, że w Cieszynie 99% sklepów jest otwarta do 17-tej :(

Księgarnia literatury i muzyki chrześcijańskiej jest także w Ustroniu, jest tam bardzo obszerna oferta, umiarkowane ceny i miła obsługa, więcej na www.jack.pl

W jack'u zazwyczaj niczego nie ma...
o przepraszam, jest brudno i szaro bardziej to magazyn przypomina. mam nadzieje ze nowa księgarnia będzie wzorem dla innych jak powinno sie prowadzić księgarnie i jak ona powinna wyglądać.

Zawsze jak jestem w Cieszynie odwiedzam tę księgarnię bez względu na to pod jaką nazwą funkcjonuje. Jedno się sie nie zmienia - zawsze miła i sympatyczna obsługa. Kibicuję Warto całym sercem, a mam wielkie (dosłownie i w przenośni).

Narazie lokal swieci pustkami, przechodziłem kilka razy, na zewnatrz żadnej nazwy,drzwi wejsciowe zaklejone jakims afiszem, ksiązek i innych materiałów chyba 10% co przedtem. narazie jestem rozczarowany, zobaczymy, ps. wolę kawiarnie presso na Zamku. takiej drugiej nie ma w C-nie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama