, poniedziałek 4 marca 2024
Konkurs w hołdzie HadynieDodaj do Facebook

Konkurs w hołdzie Hadynie

ER
W hołdzie prof. Stanisławowi Hadynie w sobotę już po raz 10. przeprowadzony został Międzynarodowy Konkurs Muzyki i Pieśni im Stanisława Hadyny. W tym roku gospodarzem imprezy była Wisła.
Jury długo i burzliwie debatowało, aby spośród kilkudziesięciu młodych wykonawców startujących w kilkunastu kategoriach wybrać i nagrodzić najlepszych. Wśród solistów nagrodę główną – tygodniowy pobyt w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, zdobyła Patrycja Jędrusik. Wśród zespołów instrumentalono-wokalnych nagrodę główną – 2000 zł – zdobył zespół Równica z Ustronia.

Jednym z najważniejszych założeń konkursu jest ochrona ludowej muzyki i pieśni, z uwzględnieniem autentycznego repertuaru i sposobów wykonania. Konkurs Muzyki i Pieśni im. Stanisława Hadyny w szczególny sposób kultywuje i popularyzuje twórczość założyciela Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wśród najmłodszych odbiorców kultury ludowej. Uczestnicy mają za zadanie a’capella lub z akompaniamentem wykonać pieśni ludowe, w tym co najmniej jedną opracowaną lub napisaną przez prof. Stanisława Hadynę.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama