, czwartek 19 maja 2022
Konkurs! Alexander Maceradi na Walentynki w WCK
W styczniu Maceradi wystąpił w Skoczowie. Fot. ARC Dodaj do Facebook

Konkurs! Alexander Maceradi na Walentynki w WCK

Walentynkowy czas właśnie się rozpoczyna. Z tej okazji na scenie Wiślańskiego Centrum Kultury pojawi się Alexander Maceradi. Artysta zaprezentuje repertuar pełen rosyjskich Ballad i Romansów.
Alexander Maceradi to pochodzący z Krymu pieśniarz i gitarzysta. Maceradi swoje inspiracje czerpie z romansów rosyjskich i twórczości ludowej. Sięga do największych twórców utworów, m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, czy Alexsandra Rozenbauma. Jego utwory opowiadają o buncie, który jest tęsknotą za niewinnością, jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu.

Jego ostatnia płyta "Odesski step" powstała jako projekt polsko-ukraiński. Płyta w całości poświęcona jest Odessie. Wielokulturowe miasto swój charakterystyczny folklor zawdzięcza wpływom wszystkich mniejszości narodowych zamieszkujących jego tereny. Utwory zgromadzone na tej płycie opowiadają o miłości do tego miasta.

Nie jest to pierwsza wizyta artysty w naszym regionie. W styczniu wystąpił on w skoczowskim Teatrze Elektrycznym. W Wiśle Maceradi będzie 11 lutego, jego występ odbędzie się o godzinie 18.00. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w Wiślańskim Centrum Kultury.

Uwaga! Konkurs

Wygraj bilety na koncert Alexandra Maceradiego!
Dla czytelników portalu gazetacodzienna.pl przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są 2 podwójne bilety na koncert Maceradiego ufundowane przez Wiślańskie Centrum Kultury.
Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi pierwsza wydana w Polsce płyta Alexandra Maceradiego?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Bilety będą do odebrania w Wiślańskim Centrum Kultury.

POLECAMY: Kultura na Śląsku Cieszyńskim
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ale w tej sytuacji jaką miał było to całkowicie zrozumiałe. Muszę przyznać, że koledzy zastąpili go dobrze. ja byłem zadowolony z występu w Skoczowie:-)

w Skoczowie NIE wystapił. Niestety dowiedzieliśmy sie o tym przed samym występem :(

w Skoczowie nie wystąpił. Niestety zatrzymały go sprawy rodzinne.

"W styczniu wystąpił on w skoczowskim Teatrze Elektrycznym."
Dobrze, że ktoś ma bieżące i prawdziwe informacje, które nie wprowadzają czytelnika w błąd.

....aaaaaaaaaach.... spóźnilam sie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama