, wtorek 23 kwietnia 2024
Kino nominowane obok Ery!
Nominacja dotyczy ubiegłorocznej edycji przeglądu. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Kino nominowane obok Ery!

STELA
Przegląd Filmowy „Kino na granicy” został nominowany w konkursie Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kategorii międzynarodowe wydarzenie filmowe. Nominacja dotyczy ubiegłorocznej edycji, ogłoszenie wyników nastąpi 4 maja, dzień po zakończeniu tegorocznego „Kina na granicy”.
Wprawdzie konkurs organizowany jest dopiero po raz drugi, ale przemawiają za nim nazwiska wchodzące w skład kapituły, która ogłosiła nominacje aż w 11 kategoriach. Takich postaci, jak na przykład Joanna Kos-Krauze, Dorota Kędzierzawska, Krzysztof Krauze czy Jan Dworak nie trzeba nikomu przedstawiać. Transgraniczny przegląd ma silną konkurencję. Do nagrody w kategorii międzynarodowe wydarzenie filmowe zostały także nominowane: 24. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, 48. Krakowski Festiwal Filmowy, 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty (jego trzy edycje odbyły się nad Olzą) oraz 5. Planete Doc Review.

– Nie łudźmy się, w takiej konkurencji jesteśmy praktycznie bez szans. Już sama nominacja jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Oczywiście będziemy mocno ściskać kciuki podczas festiwalu. Nie wiem, czy uda nam się wytrwać tak kilka dni, podczas każdego seansu. A co będzie, jak cała widownia będzie trzymała kciuki? – zastanawia się Maciej Gil, dyrektor „Kina na granicy”.

Nagroda – w każdej kategorii jest to 10 tys. zł – jest kusząca. Na co można by zamienić pieniądze? – Możemy pojechać na Wyspy Bahama, wybrać się do karczmy w Czechach albo zainwestować w kolejną edycję przeglądu – sprowadzić dobry film, zaprosić gwiazdę – dodaje Maciej Gil.

Najbardziej prawdopodobna jest ta ostatnia wersja. Początek przeglądu już we wtorek. Udział zapowiedzieli, oprócz reżyserów i filmowców, także... politycy. Zbigniew Bujak, Jan Lityński i Zbigniew Janas, działacze opozycyjni w czasach PRL, przyjadą do Cieszyna prosto z Ostrawy, gdzie we wtorek będą uczestniczyć w uroczystości nadania dwóm platanom imion Lecha Wałęsy i Václava Havla.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wzmiankowani w artykule goście to członkowie nieboszczki Unii Wolności szczególnie ofiarnej w walce w utrwalaniu tzw. grubej kreski. Chłopcy pewnie chcą jeszcze raz zaistnieć przed wyborami albo odprawić rocznicowe ceremonię nad okrągłym meblem.

Ciekawe kiedy nam odbiorą przegląd, bo... miasto nie chciało współpracować. Zawsze można także zmienić nazwę z "Kino na Granicy" na "Kino w Stolycy" :D

Trzymam za Was kciuki - ten festiwal to ostatnia wartościowa rozrywka miasta.

nominacja to już wielki sukces. Gratuluję.

tylko przebierają nóżkami szukając pretekstu, pod którym by się mogli pozbyć festiwalu z miasta.

bzdura.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama