, poniedziałek 26 luty 2024
Kino i teatr w jednym
Teatr Elektryczny i jego kierowniczka Edyta Zachurzok. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Kino i teatr w jednym

DOROTA KOCHMAN
Zgasły światła, by po chwili znowu rozbłysnąć. W ten sposób w niedzielny wieczór w Skoczowie oficjalnie otwarto Teatr Elektryczny.
Nowa nazwa kina ma oddawać jego klimat i nawiązywać do okresu przedwojennego, gdy obiekt powstał. Kino Miejskie ruszyło w 1913 roku, potem przechrzczono je na Podhale, a teraz będzie nosić nazwę Teatr Elektryczny, bo nie tylko filmy będą tu wyświetlane. ― Nie chcemy konkurować z sieciami, chcemy aby skoczowskie kino miało charakter retro. Kino rozszerzy zresztą swoją działalność. Mamy tutaj scenę, więc będziemy organizować koncerty, spektakle i różnorakie spotkania ― mówi Robert Orawski, szef Miejskiego Domu Kultury, który opiekuje się dawnym Podhalem. — Warto dodać, że skoczowskie kino ma bardzo dobrą akustykę, którą zachwycają się artyści.

― Tutaj każda działalność może się narodzić i rozwinąć ― przekonuje kierowniczka kina Edyta Zachurzok. W planach MDK jest pozyskanie funduszy unijnych na przebudowę obiektu. — Stąd też rozszerzenie działalności, bez tego nie można było starać się o dotację na modernizację i dalszą działalność.

Niedzielną uroczystość poprowadził aktor Kuba Abrahamowicz. Całej imprezie towarzyszyły szlagiery filmowe w wykonaniu Katarzyny Dendys- Koseckiej, której akompaniował Paweł Chmiel. Nie zabrakło również projekcji. Publiczność zobaczyła niemy film „Elektryczny dom” Bustera Keatona z 1922 roku i „Znowu Max Linder” Maunda Lindera z 1963 roku. Całość uświetnił wykład Urszuli Biel.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kina będą istnieć dopóty, dopóki będzie się w nich gasić światło podczas seansu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama