, wtorek 6 czerwca 2023
Greatests Hits of Wałasi
Wałasi w komplecie. for. ARC Dodaj do Facebook

Greatests Hits of Wałasi

WO
Kapela Wałasi z Trójwsi wydała multimedialną płytę, na której muzycy zebrali najlepsze i dotąd nie publikowane utwory z ćwierćwiecza działalności.
— Na płycie znalazło się osiem utworów z różnych płyt oraz trzy kawałki dotąd nigdzie nie publikowane. Poza tym do CD dołączyliśmy film, na którym Wałasi grają dziewięć utworów. Całość oferujemy z folderem o kapeli — mówi Gustaw Szep, który wydał płytę. CD można kupić m.in. w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Krążek kosztuje zaledwie 5 zł.

Kapela Wałasi istnieje od 25 lat. Muzycy grali na kilku kontynentach. W ich repertuarze są setki pieśni, tańców i utworów nie tylko z Beskidu Śląskiego, ale z innych rejonów Karpat. Górale grają także utwory ludowe z całego świata, przeboje muzyki rozrywkowej, jazzu a nawet hity muzyki klasycznej. Bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą część repertuaru Wałachów stanowią ich własne kompozycje stworzone w ramach projektu „Wołanie".
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama