, wtorek 23 kwietnia 2024
Dwór Kossaków i Beskidzka 5 najlepszymi produktami turystycznymi?
Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich zdobył statuetkę "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich", czy teraz ma szansę otrzymać certyfikat POT? fot. arch. Fundacja im. Zofii Kossak  Dodaj do Facebook

Dwór Kossaków i Beskidzka 5 najlepszymi produktami turystycznymi?

BARBARA ŚLIŻ
Zaadoptowane zabytkowe ruiny dworu Kossaków oraz Beskidzka 5 - obszar o wyjątkowej atrakcyjności regionu zostały nominowane w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Zwycięzcom przyznane zostaną certyfikaty POT - swego rodzaju paszporty otwierające dostęp do wielokierunkowych działań promocyjnych i marketingowych.
W konkursie biorą udział 44 produkty turystyczne z całego kraju. Wśród nominowanych znalazły się trzy organizacje z województwa Śląskiego: Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków", Beskidzka 5 oraz Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Polska Organizacja Turystyczna (POT) kładzie szczególny nacisk na kwestie związane z rozwojem produktu turystycznego jako czynnika aktywizacji gospodarczej regionów i społeczności lokalnych w poszczególnych regionach.

Centrum Kultury i Sztuki to otoczony zabytkowymi ruinami dwór rodziny Kossaków, w którym organizowane są różne wydarzenia kulturalne. Artystyczne Lato, koncerty, wystawy i warsztaty stanowią trzon funkcjonowania tej instytucji. Usytuowany w malowniczej okolicy dwór z chęcią odwiedzają nie tylko mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, ale także turyści, którzy sprawiają, że Górki Wielkie tętnią życiem tak, jak kiedyś. Dodatkowym atutem dworu jest zabytkowy park, który wykorzystywany jest podczas przedstawień organizowanych na świeżym powietrzu, czy też do różnorakich sesji plenerowych.

PISALIŚMY: Górki Wielkie: Dwór wyobraźni u Kossaków

Na otrzymanie certyfikatu POT liczy także Beskidzka 5. W chwili obecnej w głosowaniu internautów zajmuje ona trzecią pozycję. Sytuacja jednak z dnia na dzień ulega zmianie, dlatego tak ważne są wszystkie głosy mieszkańców regionu.

Beskidzka 5 jest specyficznym produktem turystycznym. Dotyczy ona obszaru składającego się z pięciu gmin położonych w Beskidzie Śląskim: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły, z których każda ma do zaoferowania wiele atrakcji. Tworząc wspólny mikroregion dają turystom pełną ofertę turystyczną bogatą w folklor, kulturę ludową oraz tradycyjne rzemiosło.

PISALIŚMY: Beskidzka 5: Drugi rajd turystyczno-krajoznawczy

- Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wybrać jeden z prezentowanych produktów turystycznych i wysłać swoje zgłoszenie wraz z uzasadnieniem wyboru. Spośród autorów najciekawszych uzasadnień zostanie wyłonionych 12 laureatów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe. Zwycięski produkt turystyczny zostanie nagrodzony internetową kampanią reklamową o wartości 50 tys. zł, przeprowadzoną w serwisach Grupy Allegro - informuje Karolina Delata z serwisu otowakacje.pl.

Głosowanie w internecie potrwa do 17 października, swój głos można oddać na stronie www.produkt-turystyczny.otowakacje.pl.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

pojawiło się pytanie jak głosować, a tutaj http://www.produkt-turystyczny.otowakacje.pl/show/id/663

Beskidzka 5. to niestety ściema, mit i jedna z wielu straconych szans regionu. Miała być współpraca ponad podziałami, a są podziały we współpracy. Idee jak zwykle spieprzyli kacykowie lokalnej "polityki". A mogło być na prawdę świetnie!

Nominacja Dwóru Kossaków do dowód na mądrość osób, które powołały Fundację imienia Pisarki.

to Dizajn Ociekający Krwią Podatnika. Adres: Wzgórze Zamkowe, Cieszyn.

Życzę naszym, aby odnosili same sukcesy i Dwór Kossaków i Beskidzka Piątka! Gdybym jeszcze wiedział, jak na nich głosować, to byłby to „Cud Mazurskiej Natury”! Mam jednak takie refleksje: jak to niewiele potrzeba, aby zdobyć w niektórych dziedzinach tytuł „naj?..”. Gorzej, gdy konkurentów poważnych jest dużo, np. w piłce nożnej, siatkówce, w nauce, tej, za którą przyznają Noble, w twórczości filmowej na miarę Oscarów, w piosenkarstwie- Eurowizja, wszędzie tam, gdzie liczy się profesjonalizm. Nawet nasze najpiękniejsze z pięknych mają jakieś niedostatki, czasem rąbek u spódnicy a czasem brak znajomości języka angielskiego! Przecież jesteśmy, przynajmniej wg siebie, „prawie” wybranym narodem. Jak widać „prawie” stanowi ogromną różnicę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama