, sobota 13 kwietnia 2024
Czechow żegna Tołstoja
„Czechow Tołstojowi powiedział »żegnam«” to pierwsza w tym sezonie premiera Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego. fot. Kateřina Czerná Dodaj do Facebook

Czechow żegna Tołstoja

ER
W piątkowy wieczór na Scenie Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie odbyła się polska prapremiera sztuki Miro Gavrana „Czechow Tołstojowi powiedział »żegnam«” w reżyserii Małgorzaty Siudy.
Miro Gavran jest najwybitniejszym współczesnym pisarzem chorwackim, w 1999 roku został uznany za najlepszego dramatopisarza Europy Środkowej. Do jego najbardziej znanych utworów scenicznych należą m.in. takie tytuły jak: „Wszystko o kobietach” czy „Mąż mojej żony”.

Akcja sztuki „Czechow Tołstojowi powiedział »żegnam«” toczy się w 1890 roku w Jasnej Polanie, posiadłości Tołstoja. Pełen ironii i humoru dramat osnuty jest wokół konfliktu między starym i uznanym Tołstojem, a młodym i zdolnym Czechowem. Tołstoj - geniusz, pisarz świadomy swej wielkości, pragnie za wszelką cenę podtrzymać mit o swej wyjątkowości, choć w rzeczywistości jest starzejącym się, wypalonym artystycznie, zgorzkniałym człowiekiem, żyjącym w cieniu dawnej sławy.

„Czechow Tołstojowi powiedział »żegnam«” to pierwsza w tym sezonie premiera Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego.

Foto Foto


Foto Foto


Foto Foto


Foto Foto
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Boże! Czechow i Tołstoj tego chyba nie zniosą.

To tragedia. Ten teatr to jakaś świetlica.

jeszcze sztuki nie widziałem, ale już wydaje mi się,że Observer w towarzystwie Różowego Jelonka, przesadzają - proszę, szanowni malkontenci napisać krótka recenzję...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama