, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Czantoria ma nowe logo
Nowe logo Kolei Linowej "Czantoria". fot. Dawid Legierski  Dodaj do Facebook

Czantoria ma nowe logo

KK
Czantoria ma nowe logo

Dawid Legierski, autor nowego logotypu "Czantorii". fot. Katarzyna Koczwara

Konkurs na nowe logo Kolei Linowej \"Czantoria\" wygrał Dawid Legierski z Ustronia. - Wygrał projekt wyróżniający się ciekawą symboliką - twierdzi prezes KL \"Czantoria\" Czesław Matuszyński.
- Chciałem, by projektowany przeze mnie logotyp nie był dosłowny, by tak, jak dobra reklama, skłaniał odbiorcę do próby odczytania zakodowanego w nim komunikatu i w ten sposób utworzył sobie swoją własną szufladkę w jego pamięci. Stąd też w sygnecie znaku nie znajdziemy klasycznego, geometrycznego symbolu, tylko trzy kolorowe wstążki, które zdają się wesoło trzepotać na wietrze. Bezpośrednią inspiracją dla nich, był plan tras narciarskich na Czantorii - niebieskiej i czerwonej, i znajdującego się pomiędzy nimi wyciągu krzesełkowego. Kształty dwóch wijących się wstążek odzwierciedlają skalę trudności poszczególnych tras. Wyprostowana forma wstążki środkowej ma natomiast odzwierciedlać energię z jaką kolej linowa transportuje turystów na szczyt - opisuje swój projekt Dawid Legierski, mieszkaniec Ustronia-Polany, na co dzień zajmujący się brandingiem.

W konkursie wzięło udział ponad 50 osób z całej Polski, przede wszystkim plastycy. - Prace były kodowane, do końca nie wiedzieliśmy, że praca, która najbardziej nam się spodobała jest autorstwa ustroniaka. W komisji zasiadały cztery osoby, byliśmy jednogłośni, wygrał projekt wyróżniający się ciekawą symboliką - wyznaje prezes Matuszyński.

Nowe logo rozpoczyna nowy etap promowania KL "Czantoria". - Chcemy powrócić na przodujące miejsce wśród atrakcji turystycznych regionu, zmiany zaczynamy od logo - dodaje prezes.
Komentarze: (26)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodam jeszcze tylko, że szkoda iż taki gniot będzie "zdobił" popularne miejsce w rodzinnych stronach jednego z najwybitniejszych twórców znaków jakim jest Karol Śliwka.

Kolejny przykład na to, że w tym kraju nikt nie podjął się kształtowania gustów. Założę się, że na konkurs wpłynęło wiele ciekawych i profesjonalnych propozycji a zwyciężyło to "coś" o czym nawet pisać się nie chce bo nie jest tego warte. Panowie plastycy! Jak widać nie warto się trudzić, bo i tak zawsze zdecyduje "pan prezes", albo pani Basia z panią Grażynką z sekretariatu, bo one przecież mają "gust", ale " De gustibus non est disputandum" więc dajmy temu pokój. Ciekawi mnie tylko skład szacownego grona ekspertów w który wchodzić mieli rzekomo plastycy.

też mi nowość, z tego co wiem, to nasz ustron pisał o tym już tydzień temu.

Fajne,tylko ten krzyż jest odwrócony ;)

Będziemy bronić jak socjalizmu.

A co do logo , to kolejny zgrabny rebusik. Ciekaw jestem jak da sobie radę drukarnia z gradiencjami na opaskach.

(chyba)

taka obsuwa spowodowana pewnie wyborami

Co to ? Kolorowa Droga Krzyżowa?

znowu krzyż? matko, ale to juz jest nudne.... czy Czantoria bedzie kolejnym Polskim Rio?
No i wspolczuje wszystkim drukarniom ktore to logo bedą nanosic na dlugopisy itp...

Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie żeby mieć coś na kształt krzyża na Giewoncie jest dospawanie ramion do wieży przekaźnikowej i przemalowanie na biały/srebrny kolor. (Najlepiej biały bo już część jest na biało)

po pierwsze logo a po drugie wspomniany krzyż. Jeszcze seria drewnianych kapliczek i mamy golgotę. Ruch pielgrzymkowy załatwiony. Czesiu jesteś geniuszem. Oczywiście z krzyża/przekaźnika nadawać może tylko duet RM +TV trwam.

Podobno gdy Nasz Wielki Rodak przelatywał nad Czantorią,puścił bąka. Są świadkowie. Nie możemy dopuścić do zapomnienia tego cudu. Ciążyłby na nas grzech zaniechania

.

Fajna cenzura...

Tak. W literce t widzimy krzyż. A tak wyprzedzając,w literce d widzimy brzuszek

krzyz czy nie krzyz - ale projekt jest kiepski..chetnie zobaczylabym pozostale

Powiem tak: pracuję w agencji reklamowej w Londynie, która przygotowuje między innymi logotypy. Ten projekt wpisuje się w to co teraz powstaje na zachodzie. W biznesie rozrywkowym i turystycznym królują właśnie kolorowe logotypy o ciekawej symbolice. Ten projekt by u nas przeszedł bez problemu. No może trochę popracowałbym nad czcionką, do której nie jestem jakoś przekonany. Ale projekt ogólnie dość dobry. Pogratulować!

Gdybyś był fachowcem to wiedziałabyś że nie używa się określenia "czcionka" tylko "font". Chyba tam tylko sprzątasz lub podajesz herbatkę. Co do logo- jak za darmochę - to jest OK.

czy macie przed oczami poprzednie logo? ten koszmar artystyczny, tu jest wizja, symbolika, dużo możliwości interpretacji, logo wzbudza emocje, czyli jest dobre. Mnie się podoba, pozdrowienia dla autora:)

taki żart

...

za dużo efektów, strasznie ciasne, zbędny krzyż no i gubi się prz zmianie na wersję jednokolorową. w skali od 1-10 - trzy

Swietne! Gratulacje dla autora.

widzialas ksiege znaku?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama