, piątek 23 luty 2024
Co tam panie w polityce...
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka. fot. ARC Dodaj do Facebook

Co tam panie w polityce...

TWO
Co tam panie w polityce...

Impreza odbyła się w ramach ogólnoeurorejskiej akcji. fot. ARC


Co tam panie w polityce...

Było coś na ząb, były śpiewy, były kawały i śmiech. fot. ARC

Było coś na ząb, były śpiewy, były kawały i śmiech. Były też gorące dyskusje - o dziurawych drogach, polityce... Jak to na spotkaniu u sąsiada.
We wtorek w Wiśle po raz drugi obchodzono europejski Dzień Sąsiada. Impreza odbyła się w ramach ogólnoeurorejskiej akcji, której celem jest promocja gościnności i życzliwości w najbliższym sąsiedzkim otoczeniu. Tradycja europejskiego Dnia Sąsiada sięga 1999 roku - to wtedy po raz pierwszy w Paryżu zorganizowano to święto.

Organizatorem  spotkania w Wiśle było Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka. Podobnie jak w ubiegłym roku największe spotkanie zorganizowali mieszkańcy ul. Brzegowej na Pasiekach. Na sąsiedzkie świętowanie stawili się mieszkańcy niezależnie od wieku. We wtorkowe popołudnie zebrało się blisko 50 osób. — Zgodnie z ideą, każdy przyniósł coś na stół i dla poczęstowania innych. Prócz sąsiedzkiego jedzenia były rozmowy, wspólne śpiewanie, a także trochę łez, bo kawałów na takiej imprezie zabraknąć nie mogło — mówi Paweł Brągiel, szef stowarzyszenia.

Podobne spotkania odbyły się w innych dolinach Wisły m.in. w Malince, Jaworniku i Czarnym. Kolejne świętowanie po sąsiedzku za rok.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetny pomysł, idea warta rozpropagowania. Ludzie będący bliżej siebie potrafią się lepiej zorganizować. Uczestniczyłam w takim spotkaniu właśnie w gronie francuskich sąsiadów i pomimo bariery językowej czułam się wśród tych ludzi doskonale (oczywiście dla nich nie było to pierwsze takie spotkanie). A więc sąsiedzi wszystkich ulic łączcie się!

Oj sprzydało by się sprzydał taki "Dzień Sąsiada" rozpropagować. Na ten przykład w takiej spółdzielczości mieszkaniowej było by to, ze wszech miar wskazane. Tam bowiem idee Pana Anioła i innych, wyżej postawionych, są nadal "wiecznie żywe". Majątek spłacony przez spółdzieców pozostaje w rękach Osób prawnych co jest ciężkim naruszeniem prawa. Banki które udzielały "trudnych kredytów" dostały wielomiliardowe sumy od skarbu Państwa (wielokrotnie większe od udzielonych kredytów) a ludzie nadal spłacają "rosnące kredyty". Sąsiedzi na to nie reagują. Banki "idą" do prywatyzacji są już bowiem "dokapitalizowane". Nie reagują Poltycy, w tym tzw, Nasi. Nie reagują Sądy zatwierdzając niezgodne z prawem Statuty. Nie reagują Prokuratorzy na naruszenia ustaw. Coż mają robić zatem sąsiedzi? Cieszą się wzajem z niepowodzeń innych. Tak aby wynagrodzić sobie własne frustracje. Takim sąsiadem mógłby być samorząd. Ten jednak (w zdecydowanej większości) nie chce aby mieszkańcy mieli własność mieszkań lub gruntów pod budynkami. Czy zatem "sąsiadowanie" ma polegać na promowaniu sąsiada który najwięcej krzyczy lub podżeguje jednych na drugich?

Tak w GSM-ie jest fajnie jak prezeska chciała oddawanio miszkań

o5qdp4j-80url3l-tw6q7864-0 http://urlser.com/?m6c0v#1
car insurance
[url=http://urlser.com/?nm4rK#3]cheap auto insurance[/url]
[url]http://online-gambling-mo.lookera.net#4[/url]
[http://urlser.com/?qbKvI#5 health insurance]
"gambling":http://gambling-mo.lookera.net#6
[LINK http://online-poker-mo.lookera.net#7]online poker[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama