, poniedziałek 27 marca 2023
Cieszyńska żywa galeria designu siódmym cudem!
Ewa Trzcionka ze statuetką za pierwsze miejsce w konkursie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyńska żywa galeria designu siódmym cudem!

TWO
Cieszyńska żywa galeria designu siódmym cudem!

Ewa Trzcionka odebrała nagrodę główną w kategorii „Produkt promocyjny" z rąk Elżbiety Bieńkowskiej - minister rozwoju regionalnego. fot. Wojciech Trzcionka


Cieszyńska żywa galeria designu siódmym cudem!

Wystawę zdjęć zwycięskich projektów można przez trzy dni oglądać na Torwarze. Potem ekspozycja będzie prezentowana m.in. w Brukseli. fot. Wojciech Trzcionka


Cieszyńska żywa galeria designu siódmym cudem!

Projekt „Design Alive! żywa galeria designu" prezentowany jest w klubokawiarni Presso w Cieszynie. fot. Wojciech Trzcionka

Projekt „Design Alive! żywa galeria designu\" prezentowany w klubokawiarni Presso w Cieszynie otrzymał nagrodę główną w konkursie „Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy\".
Design Alive! to innowacyjny w skali kraju projekt promujący polskie wzornictwo. Jego najciekawszym elementem jest działająca od roku w Cieszynie klubokawiarnia Presso, której wyposażenie – meble, lampy, porcelana, dywany są jednocześnie przykładami najlepszego polskiego wzornictwa. Teraz idea prezentowania sztuki użytkowej w jej naturalnym otoczeniu została doceniona w pierwszej edycji konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy".

Na konkurs napłynęło 90 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła złożona z przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Wydawnictwa Pascal oraz firmy Smartlink wyłoniła laureatów w siedmiu kategoriach. Cieszyński projekt wygrał w kategorii „Produkt promocyjny".

Wręczenie nagród odbyło się w środowe południe na warszawskim Torwarze podczas I Forum Funduszy Europejskich. Statuetkę dla „Design Alive! żywa galeria designu" odebrała z rąk Elżbiety Bieńkowskiej - minister rozwoju regionalnego, Ewa Trzcionka - koordynatorka i pomysłodawczyni projektu. — To dla nas wielkie wyróżnienie — cieszyła się Ewa Trzcionka, zapraszając minister do Cieszyna. — Już raz u pani byłam, ale prywatnie — zdradziła minister.

Podczas uroczystości na Torwarze uhonorowany został również Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie za projekt Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa. Sieć znalazła się w ścisłym gronie nominowanych do głównej nagrody w kategorii „Wydarzenie".

Minister Bieńkowska podsumowując ogólnopolski konkurs skupiła się na Cieszynie, podkreślając, że to świetny przykład wykorzystania unijnych dotacji. — Jeszcze do niedawna cieszyński zamek był ruiną, a teraz jest ośrodkiem rozpoznawalnym w całym kraju. Cieszyn pokazał, że Polska naprawdę pięknieje dzięki środkom z Unii Europejskiej — dodała minister rozwoju regionalnego.

Komentarze: (37)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję!!!!!!!!

Tak trzymać ! Brawo !

Róbta tak dalej - będzie u nas jak.....w Irlandii. Chodzi tylko oczywiście o wzornictwo.

No po prostu nic, tylko oszaleć ze szczęścia. "Jeszcze do niedawna cieszyński zamek był ruiną" - takie pojęcie o Cieszynie ma pani minister, bo takie jej przekazano. Kto? Oczywiście nawiedzeni "miłośnicy dizajnu" z szefową SZPiS na czele. Nie zapomnijcie podziękować za ściągnięcie do nas, poprzez warszawkę, francuzika od nieudanego mostu!

Przykład dizajnu kawiarni jest zaprzeczeniem idei dizajnu. To nagromadzenie różnych form które razem tworzą parodie dziazjnu i przyprawiają o ból głowy. Kawa jest dobra ale wystrój odstrasza. Jest nieprzyjemnie.

Gratuluję wytrwałości i konsekwencji w realizacji trudnych przedsięwzięć. Do zamku jest zawsze pod górę… Warto jednak zrobić te kilka kroków, aby poznać trochę naszej historii
a zarazem widoki na przyszłość. Cała przyjemność, jeśli można doświadczyć tego przy dobrej kawie i muzyce. Wiele osób wykonało ogromną pracę, żeby można było tego doświadczyć
i są tego wymierne efekty. Jak widać w naszym Zamku jest Europa… i z Europy widać Zamek, a jak jest wokoło?

CIESZYN SIĘ BARDZO!!! Tak gdzieś na jakiś plakatach pisze i pokazany jest wspaniały różowy "dizajn", a w tle oranżeria (a raczej mierna kopia tej oryginalnej). A te poduszki "młodej pary" to takie dwuznacznie podniecające w kontekście różowego wyjącego do księżyca "dizajnu". Nic dodać, nic ująć! Widać Europę......

Gratulacje za wytrwałość dla szefowej PRESSO. Wiem, że nie jest jej łatwo pracować - tym bardziej słowa uznania za upór i konsekwencję.

Ewa Wojtek - GRATULUJE!!!

Byłem w tej kawiarni. Obsługa miła, kawa dobra ale wystrój denerwujacy, nie tworzy nastroju i tak naprawdę przeszkadza. Dziwię sie tym zachwytom. Ale z drugiej strony Pani Ewa jest podobno żoną Pana Readktora!

A jakie to ma znaczenie czyją żoną jest Pani Ewa ??? Nagrody nie przyznał jej mąż tylko Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

moje gorące i serdeczne gratulacje!

Oj tak lansować żonę, nie ładnie Panie Redaktorze, cały ten zamek i ta Wasza kawiarnia to jedeny wielki śmiech... jeszcze trochę, a pisać o zameczku tylko >gazeta codzienna

Byłem tam . Gratuluję!

....... jeszcze trochę a o Cieszynie nikt nie napisze .... jeden wielki śmiech, że tyle tu malkontentów i zawistników .... a fe !!!!

Gratulacje i wiele słów uznania. Kto nie próbował pracy na własny rachunek - ten nie wie ile wysiłku i często wyrzeczeń trzeba włożyć - nie mając nigdy pewności, że się uda. POWODZENIA !!!!!!!

Gratulacje !!!! To wielki sukces osobisty Pani Ewy - a Cieszyn wcale nie musi się z tego cieszyć. Ja gratuluję z całego serca i życzę powodzenia (...ale nie jestem z Cieszyna)

Pani Ewo! gratulacje i powodzenia !!!!!!!!!

Pani Ewo! Gratuluje bardzo serdecznie! Gratuluje nagrody. ale tez wzjatkowej kawiarni,
Dziekuje Pani za miejsce w Cieszynie. do ktorego moge zabrac gosci. ktorzx odwiedzaja mnie w Cieszynie i dziekuje za Najsmaczniejsza kawe. nie tylko w tym miescie.

gratulacje!!!!!!!!!

Pani Ewo gratuluję !

Gratuluję ! Kawa była swietna!

Pani Ewo jest Pani Ósmym Cudem Unijnych Funduszy.

Milcz lepiej, jak masz gadać o czymś o czym nie masz pojęcia. pani Minister powiedziała, że pamięta, że zamek był ruiną, bo sama go w takim stanie widziała. To była jej własna opinia.

ty chyba ruiny nigdy nie widziałeś.
A od peanów na cześć kawiarni, łącznie z dziesiejszym artykułem w GW, robi się już słabo.

Gratulacje! Presso to jedyne miejsce w Cieszynie, gdzie można napić się naprawdę dobrej kawy, innej niż w przeciętnej kawiarni.
A pomysł promowania dobrego polskiego wzornictwa jest godny pierwszej nagrody w wielu konkursach.
Brawo!

Gratuluję I

Te Wiesiek, gdzie chodzisz na pierożki momo?

gratulacje ;-)

To wielki cud ! wszyscy sie w Maroku cieszymy. Gratulacje. takiej kawiarni w Maroku nie znajdziecie. Brawo!

O cudownej kawie podawanej z dizajnem głośno w całym rio de janeiro- stop - czy można się zapisać na kawę u pani ewy - stop - podobno kawa lepsza od brazylijskiej -stop.

Ale jesteście kochani! Bardzo Wam dziękuję za to, że potraficie docenić, to nad czym pracowaliśmy przez ostatni rok. Obiecuję, że kawka się nie zepsuje! A Cieszyn będę promować nadal, bo warto! :-)
"Kominiarzu", dla Ciebie norrrmalnie 15% rabatu, gdybyś tylko się ujawnił... ;-)

P.S. Dziękuję też moim dziewczynom z PRESSO Ani, Klaudii i Gabrysi oraz wszystkim, którzy kiedykolwiek u nas pracowali, to też Wasz sukces! Dziękuję też, tym którzy byli przy mnie nie tylko w chwilach triumfu.

Gratuluję, jestem pod wrażeniem obecnych fajnych wystaw na zamku. Naprawdę ekstra, i ta czeska, i ta polska. Fajniste, zmieniam powoli swój stosunek do zamku. Jeśli następne wystawy będą takie dobre, to zwykli Cieszyniacy będą was licznie odwiedzać i chwalić

ja też się podpisuję pod gratulacjami !!!!!!!!

My też Panią kochamy. cały świat kochamy i dizajn kochamy. całusy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama