, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Cieszyn: Artur Andrus rozbawił publiczność
- Wykonuję ten utwór tylko na spotkaniach w Cieszynie - powiedział Artur Andrus przed wykonaniem "Cieszyńskiej". fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Cieszyn: Artur Andrus rozbawił publiczność

KK
W piątek w cieszyńskim teatrze, po raz pierwszy przed szerszą publicznością, wystąpił artysta kabaretowy Artur Andrus. Nie zabrakło ”Cieszyńskiej”, która przez długi czas utrzymywała się w czołówce listy przebojów radiowej ”Trójki”.
- Wykonuję ten utwór tylko na spotkaniach w Cieszynie. Nie ma powodu, żebym ją gdziekolwiek indziej wykonywał. Jest powód, żeby śpiewał ją Jaromir Nohavica. Jego wykonanie jest najważniejsze. Spotkało mnie w związku z tą pieśnią coś niezwykłego. Przez długi czas na liście przebojów byłem wyżej niż takie gwiazdy jak Sting czy U2. Kiedy byłem tutaj pierwszy raz, okazało się, że występuję w Pałacu Larischów, w samym centrum piosenki - powiedział Andrus przed wykonaniem ”Cieszyńskiej”.

PISALIŚMY: ”Cieszyńska" według Andrusa zabrzmi w teatrze!
Andrus: w Cieszynie jest coś niezwykłego
Jak Cieszyn pomógł Andrusowi pokonać słynne U2
”Cieszyńska” zabrzmi u Larischów!

Oprócz utworów muzycznych wzbogaconych dyskretną choreografią taneczną, która bawiła publiczność nie mniej niż śpiewane piosenki, Artur Andrus zaprezentował fragment swojej działalności w ramach ”Zakładu Usług Satyrycznych w skrócie ZUS”. Cieszyńska publiczność entuzjastycznie reagowała. Satyryk przedstawił liczne dowody na tezę, że Polska to kraj niebanalny.

- Nie spodziewałem się, że będzie tak fajnie. Jest sporo dowcipów, które zapamiętam - powiedział po wyjściu z widowni 12-letni Olek. - Jestem bardzo mile zaskoczona. Wiedziałam, że to będzie wesoły wieczór, ale nie sądziłam, że tak bardzo - powiedziała Agata Walkiewicz, która na występ przyjechała z Wisły.

- Ściągnęłam całą rodzinę, kocham pana Andrusa, nałogowo słucham jego audycji radiowych. Napisał dla mnie rymowankę, mam autograf - cieszyła się pani z Drogomyśla.

Tego samego wieczoru odbyła się promocja drugiego tomu monografii ”Śląsk Cieszyński w średniowieczu (do 1528 roku)” pod redakcją prof. Idziego Panica.

Organizatorem imprezy była firma: PATÉ Media. Patronat medialny objęła Gazetacodzienna.pl
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak pan Andrus zaprezentował zakres swojej działalności , to wg KK zaprezentował zakres jego działalności. Zakresem swej gramatyki , pan KK nie zachwyca , nie uwłaczając.

Pani KK, a nie Pan. I chyba rzeczywiście GC coraz bardziej podupada. Kiedyś na tym portalu teksty były kiepskie i fatalnie napisane. Teraz jest jeszcze gorzej. Jak widać, w dzisiejszych czasach każdy może być "dziennikarzem". Nie uwłaczając.

ani lepszy ani gorszy od innych tutaj.

pójdę,kiedy pan Andrus przyjedzie po raz trzeci...może rzeczywiście było znakomicie a nie tylko fajnie...

a państwa obecność tutaj o czym świadczy, że nagle wywiązała się dyskusja po poziomie tekstów na GC?
Mnie ten tekst zachęcił, jak Andrus znów będzie w okolicy, chętnie zainwestuję w bilet

Byłem widziałem i nie jestem zachwycony.Przeciętna impreza rozrywkowa.Parę dni temu byłem w Wiśle na występkach "Piwnicy Pod Baranami" i był Alosza Awdiejew o klasę lepszy od Andrusa a bilet kosztował tylko 20zł a w Cieszynie 50 zł a nic specjalnego.Tak,że jeszcze raz powiem,że zachwycać niema się czym.

w końcu merytoryczna opinia:)

impreya miala drugie dno firma pt chce marketingu

To ja (dla równowagi :-) powiem, że bawiłam się świetnie! Szkoda, że w przytoczonej w powyższej relacji zapowiedzi AA przed zaśpiewaniem "Cieszyńskiej" (kiedy mówi, że występując wcześniej w Cieszynie, zorientował się, że zaśpiewa u Larischów) nie dodano ostatniego zdania jego komentarza, a mianowicie: "... wprawdzie w stajni ..." ;-))))) Ubawiałam się setnie, gdy z kolei publiczność miała podać AA nazwę jakiejś rzeki i w pewnym momencie padło "Bobrówka", a AA po kilku sekundach (zaskoczony zapewne, bo tej nazwy nie znał :-) zapytał: "A gdzież ta POTĘGA płynie?" :-)

bylem i bawiłem sie świetnie'
i poszedlbym jeszcze raz
Trojka to najlepsze radio w PL a AA to istotna cześć tej stacji.

Impreza była bardzo udana!

andrus jest najlepszy w spadkobiercach

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama