, sobota 2 marca 2024
Chopinowy zawrót głowy
Maraton rozpoczął się w środę w południe i zakończył o północy. fot. Daria Guba Dodaj do Facebook

Chopinowy zawrót głowy

DARIA GUBA
W niesztampowy sposób Cieszyn włączył się w obchody Roku Chopinowskiego z okazji 200. rocznicy urodzin słynnego kompozytora. Na Uniwersytecie Śląskim non stop przez dwanaście godzin brzmiała muzyka Fryderyka Chopina.
Maraton rozpoczął się w środę w południe i zakończył o północy. W dwunastogodzinnym koncercie w sali kameralnej uczelni wzięło udział 23 wykonawców, byli wśród nich pracownicy instytutu, studenci, uczniowie szkoły muzycznej oraz zaproszeni muzycy.

— Organizując maraton chcieliśmy pokazać Fryderyka Chopina nie tylko jako muzyka, ale też wyjątkowego człowieka. Dlatego oprócz utworów posłuchać można było listów Chopina, czy wykładu poświęconego inspiracjom artysty — powiedział Michał Korzistka, dyrektor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, który również wziął udział w maratonie.

Obchody spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, chwilami trudno było znaleźć wolne miejsce w sali kameralnej. — Muzyka Chopina jest w pewien sposób kameralna i w kameralnych warunkach powinna być wykonywana — dodał Michał Korzistka.

Organizatorem maratonu byli cieszyńskie Stowarzyszenie „Via Musica” w i Konsulat Generalny RP w Ostrawie. Koncert zrealizowany został w ramach projektu „Rok Chopinowski na Morawach i Śląsku Cieszyńskim”, którego oficjalnym partnerem jest Wydział Artystyczny UŚl. w Cieszynie.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szkoda ze Konsulat Generalny takiej imprezy nie zafundowal w Ostrawie lub w Karwinie na Zaolziu bo to byloby jeszcze z wiekszym pożytkiem !!!!!!

taka impreza i nie weszła w uroczyste obchody 1200lecia????

ukłony dla ORGANIZATORÓW !

dalczego piszecie o tym po fakcie ?

Bo to nie jest zlot na lewackiej strażnicy. Tamte spotkania, w tej gazecie są anonsowane z tygodniowym wyprzedzeniem.

j/w

Dlaczego nie było informacji o tym koncercie

bo mial byc kameralny, a jakbyscie przyszli to juz by nie byl ;-)

UŚl. ???? UŚ -> TAK. UŚl -> NIE!!!!

dlaczego nie bylo informacji? retoryczne raczej pytanie. na szczeście istnieją organizacje i stowarzyszenia, ktore mają mniej w dupie od włodarzy, "promocję miasta".
0 promocji, 0 informacji, SIC!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama