, poniedziałek 4 marca 2024
Chata kumornika za euro
Inwestycja, na którą powiat cieszyński zdobył z funduszy unijnych blisko 1 mln zł, obejmie również prace remontowe w Muzeum Beskidzkim. fot. Krzysztof Kaczorowski Dodaj do Facebook

Chata kumornika za euro

ER
Po blisko 25 latach, jakie minęły od pojawienia się pomysłu budowy skansenu przy Muzeum Beskidzkim w Wiśle, ruszyła wreszcie budowa enklawy budownictwa góralskiego, która ma się stać magnesem na turystów i popularyzować dziedzictwo kultury materialnej górali śląskich.
Inwestycja, na którą powiat cieszyński zdobył z funduszy unijnych blisko 1 mln zł, obejmie również prace remontowe w Muzeum Beskidzkim, które zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny.

W ramach projektu, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Beskidzkiego, powstaną nowe obiekty tworzące tzw. enklawę: kolyba wraz z koszorem, chata kumornika, kuźnia, pasieka pszczelarska i zielnik.

— Inwestycja pozwoli znacznie uatrakcyjnić ofertę Muzeum Beskidzkiego, a tym samym uzupełni infrastrukturę turystyczną o charakterze kulturowym — uważa starosta cieszyński Czesław Gluza.
Inwestycja zostanie sfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Łącznie do programu złożono 84 wnioski. Przeszło tylko osiem projektów, w tym ten złożony przez powiat cieszyński.

Inwestycja pochłonie ponad 1,1 mln zł, z czego 993 tys. zł pochodzą z UE.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Małysz niech nie podskakuje i nie wypowiada się o sprawach, o których nie ma pojęcia - mówi "Gazecie" i Sport.pl trener Justyny Kowalczyk. Start Polki w sprincie w Rogli od 13, a Małysza w Engelbergu od 13.45 - na żywo na Sport.pl

xxx

dzieci nasze będą widziały kogo się bać...?

Nie komornika, ale kumornika czyli osoby, która sama, lub z rodziną mieszkała w wynajmowanej izbie - kumorze. Kumornik a komornik to różnica, ale żeby to stwierdzić to trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat, a nie pisać od razu głupot.

KUMIE - richtik

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama