, czwartek 25 lipca 2024
Bez telewizji byśmy umarli
W wolnym czasie najczęściej oglądam telewizję, albo czytam książki ― mówi Agnieszka Juraszek ze Skoczowa. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Bez telewizji byśmy umarli

DOKA, TWO
Bez telewizji byśmy umarli

Właśnie dziś mam wolny wieczór i wybieram sie na imprezę ― mówi Mariusz Staworko. ― Ja swój wolny czas spędzam z żoną i synem ― opowiada Konrad Kowalczyk. fot. Dorota Kochman


Bez telewizji byśmy umarli

W wolnym czasie można znaleźć sobie wiele ciekawych zajęć. Pogłębiać znajomości, spotykać sie z przyjaciółmi, samorealizować się ― opowiada Łukasz Duś. fot. Dorota Kochman

Większość naszego regionu w wolnym czasie ogląda telewizję, słucha muzyki lub robi zakupy. Część lubi również poczytać gazetę, ale niewielu regularnie uprawia sport — wynika z sondażu firmy badawczej BCMM Badania Marketingowe.
― W wolnym czasie najczęściej oglądam telewizję, albo czytam książki. Lubię czas wolny spędzać w domu ― mówi Agnieszka Juraszek ze Skoczowa. Podobne upodobania ma większość Ślązaków. Potwierdza to raport BCMM, z którego wynika, że dominującą rozrywką dla mieszkańców województwa w czasie wolnym od pracy jest telewizja. Codziennie ogląda ją aż 77,9 proc. ankietowanych, a kolejne 13,8 proc. kilka razy w tygodniu. Ślązacy odpoczywają również przy muzyce (73,1 proc. respondentów słucha jej codziennie, a 18,3 proc. parę razy w ciągu tygodnia). Badani deklarują, że czas wolny to okazja do wyjścia na zakupy. Robi je każdego dnia co trzeci pytany, choć większość wybiera się do sklepów kilka razy w tygodniu (41,4 proc.). Mieszkańcy regionu sięgają dość często po gazety (aż 43,9 proc. czyta je codziennie), ale mniej interesują się książkami (czytane regularnie przez 20,4 proc. ankietowanych). Bardziej aktywni chodzą na spacery (36,9 proc. wskazań na codzienne spacery) lub pracują na działce czy w ogrodzie (28,9 proc.).

Znakomita większość Ślązaków stara się przynajmniej raz w miesiącu wyjechać poza miejsce zamieszkania albo pójść do teatru czy kina. ― W wolnym czasie można znaleźć sobie wiele ciekawych zajęć. Pogłębiać znajomości, spotykać sie z przyjaciółmi, samorealizować się ― opowiada Łukasz Duś ze Skoczowa.

Spotkania ze znajomymi również są bardzo popularną rozrywką w czasie wolnym, ale niekoniecznie mają one miejsce w pubie czy kawiarni (co trzeci respondent deklaruje, że nigdy nie wychodzi do restauracji, baru). ― Właśnie dziś mam wolny wieczór i wybieram sie na imprezę ― mówi Mariusz Staworko. ― Ja swój wolny czas spędzam z żoną i synem ― opowiada napotkany w Skoczowie Konrad Kowalczyk. Wspólnie dodają, że w wolnej chwili można ich spotkać ćwiczących na siłowni. Na uwagę zasługuje fakt, iż ponad połowa Ślązaków uprawia sporty, ale tylko co trzeci częściej niż raz w miesiącu.

— Mieszkańcy naszego regionu spędzają bardzo dużo czasu przed telewizorem, ale za pozytywny aspekt można uznać wysokie czytelnictwo prasy oraz książek, jak i aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu — podsumowuje Mira Fronczek, prezes BCMM.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

pierwszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

?

Oby tylko pogoda dopisała to w okresie świątecznym tj od piątku do poniedziałku zaliczę cztery super górskie wycieczki, a spotkanie z Najwyższym będę miał na łonie przyrody .

yqeruqwrirywurt

A ty się Alo nie wymądrzaj bo wszyscy widzieli jak cię w Wiśle na Back on snow do suki zawijali leszczu, hehehhehehehe

Witam panie Burmistrzu !
Mam do Pana takie oto pytania :
1.Czy to prawda że w ZBM będzie przeprowadzona kontrola NIK ?
2.Czy wie pan ,że w ADM ZOR złożyło wypowiedzenie 3 z 5 obecnie pracujących fachowców-kto będzie wykonywać bieżące naprawy i remonty ?Obecnie jest tam więcej pracowników biurowych ,niż tzw.fachowców,czy uważa pan to za normalne ?
3.Ostatnio pisał pan o podwyżkach w sferze administracji miastowej...czy wie pan ze każdy z w/w pracowników biurowych dostał w zeszłym roku podwyżkę w wyskości ok.500 pln,natomiast robotnicy tam zatrudnieni nie otrzymali tam żadnej podwyżki,nawet takiej która uwzględniałaby inflację.....czy to jest normalne ?

Głupiec jest zawsze zadowolony z siebie, gdyby przestał być zadowolony, przestałby być głupcem.

Водка - не женщина, должна быть холодной.

Prosiłem, nie ruszajcie tego szamba ZBM-u. NIe sie Burmistrze udławią tą spółeczką i cała komuna miejska. Gdyby komunalniki miały mózg troche mniej telewizją zruszany to już by dawno same to zrobiły. A tak siedzą, pierdzą w stołki a nie którzy... o, Boże nawet chwalą. Ja to p...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama