, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Konkurs: Wygraj bilety na premierę sztuki
W konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na premierę sztuki "Porcja Coughlan" . fot. Kateřina Czerná Dodaj do Facebook

Konkurs: Wygraj bilety na premierę sztuki

Konkurs: Wygraj bilety na premierę sztuki

Tytuł sztuki to zarazem imię głównej bohaterki, kobiety nieprzystosowanej do otaczającego ją świata fot. Kateřina Czerná


Konkurs: Wygraj bilety na premierę sztuki

Sztukę wystawia Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. fot. Kateřina Czerná

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierę sztuki \"Porcja Coughlan\" irlandzkiej dramatopisarki Mariny Carr w reżyserii Katarzyny Deszcz.
"Porcja Coughlan" to jedno z najbardziej znanych dzieł artystki pochodzące z 1996 roku. Dramat podejmuje temat miejsca kobiety w zhierarchizowanej strukturze dzisiejszego społeczeństwa. Tytuł sztuki to zarazem imię głównej bohaterki, kobiety nieprzystosowanej do otaczającego ją świata.

Coughlan żyje w konflikcie z tradycyjnymi normami i powszechnie przyjętym stylem życia, jednocześnie poszukuje prostych, jednowymiarowych uczuć. Carr ukazuje kobietę jako pierwiastek irracjonalny w kulturze Zachodu, nadając jej wymiar pierwotny i mitologiczny.

W widowisku wystąpią: Lidia Chrzanówna, Joanna Litwin-Widera, Anna Paprzyca, Halina Pasekowa, Katarzyna Wojczyk, Janusz Kaczmarski, Tomasz Kłaptocz, Mariusz Osmelak, Ryszard Pochroń, Dariusz Waraksa oraz Grzegorz Widera.

Premiera odbędzie się 19 lutego o godzinie 17.30. Bilety do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Uwaga! Konkurs!
Wygraj bilety na premierę "Porcja Coughlan"!
Dla czytelników portalu gazetacodzienna.pl przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są 2 podwójne bilety na premierę ufundowane przez Scenę Polską Teatru Cieszyńskiego.

Aby zdobyć nagrodę, należy przesłać na adres redakcji odpowiedź na pytanie: Od którego roku teatr nosi obecną nazwę Teatr Cieszyński Czeski Cieszyn?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane oraz numer telefonu.

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Bilety będą do odebrania w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Konkurs został zakończony!

POLECAMY: Kultura w portalu gazetacodzienna.pl
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a u nas Prawdziwy Menedżer, pseud. "Dotacja".

Na deskach teatru w Czeskim Cieszynie:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Czciesz_838.jpg
Nie znasz?

zobaczymy na deskach teatru w Cieszynie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama