, czwartek 7 grudnia 2023
Znaleźli śląską rzecz
Kto otrzyma tą statuetkę? fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Znaleźli śląską rzecz

TWO
Trzecia edycja konkursu Śląska Rzecz organizowanego przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości została rozstrzygnięta. Po raz pierwszy na pokonkursową wystawę zakwalifikowano produkty ze Śląska Cieszyńskiego.
„Śląska Rzecz” to konkurs jedyny w swoim rodzaju. Jego celem jest promocja wyjątkowych pod względem wzornictwa produktów powstałych na Śląsku. — W tym roku liczba firm zgłaszających produkty wzrosła w stosunku do ubiegłorocznej edycji o 38 proc., a firm zgłaszających projekty graficzne aż o 63 proc. Cieszy, że swoje produkty po raz pierwszy zgłosiły też cztery przedsiębiorstwa z Cieszyna i cztery z powiatu cieszyńskiego. Wszystkie zebrały bardzo dobre opinie jury i otrzymały nominacje do pokonkursowej wystawy — mówi Lubomira Trojan, współorganizatorka konkursu.

Kilka dni temu Zamek gościł siedmioosobowe jury konkursowe (przewodnicząca jury prof. Czesława Frejlich - redaktor naczelna kwartalnika „2+3D", prof. Bogumiła Jung - przedstawicielka Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, Ewa Gołębiowska – dyrektorka Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Judit Várhelyi - przedstawicielka Rady Wzornictwa Węgier, Mirosław Adamczyk z ASP w Poznaniu oraz Anita Labus z Regionalnego Centrum Biznesu w Katowicach i Bożena Łobzowska z Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach), które tworzą zarówno osoby zawodowo zajmujące się wzornictwem, jak i przedstawiciele środowiska biznesu. Spośród 28 produktów zgłoszonych przez 18 firm oraz 24 projektów graficznych, nadesłanych także przez 18 firm, wyłonili oni zwycięzców „Śląskiej Rzeczy 2007”.

Wyniki konkursu na razie pozostaną tajemnicą. Ogłoszone zostaną 30 maja o godz. 14.00 w cieszyńskim Zamku podczas uroczystości wręczenia statuetek „Śląskiej Rzeczy". O godz. 15.30 rozpocznie się wernisaż pokonkursowej wystawy, na której zostanie przedstawionych 16 najlepszych śląskich produktów i projektów. Patronem prasowym konkursu jest Gazetacodzienna.pl.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pierwsza!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pierwsza naiwna?!

A zabawa dalej trwa !

Jestem taka podniecona. Nie mogę się doczkać. Chyba sie p...

Nie, nie, p... to chyba p. Gołębiowska ze szczęścia, że ma jeden miesiąc luzu w pracy, bo tak sprytnie sobie wyznaczyła ogłoszenie wyników konkursu. A potem co? Nastepny miesiąc do wręczenia dyplomów?

a może by tak coś dla "zwykłego" cieszyniaka?!
Ten zamek to chyba największa porażka Ficka i jego WdC!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama