, sobota 2 marca 2024
W Skoczowie grożą blokadą wiślanki
Stanisław Serafinowski jest zbulwersowany zagrodzeniem zjazdu do jego firmy. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

W Skoczowie grożą blokadą wiślanki

DOROTA KOCHMAN
Likwidacja niewielkiego zjazdu z dwupasmówki może skończyć się blokadą popularnej wiślanki. Grożą tym skoczowscy przedsiębiorcy, którym drogowcy z dnia na dzień zlikwidowali dojazd do firm. — Straciliśmy 30 proc. klientów — skarżą się.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prawie miesiąc temu zagrodziła dojazd do kilkunastu firm, ustawiając na skoczowskim odcinku Drogi Krajowej nr 81 betonową zaporę. — Do 2010 roku Unia Europejska nakazała nam zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. W obrębie tego przejazdu dochodziło do zdarzeń i wypadków drogowych, tak więc ze względów bezpieczeństwa przejazd został zamknięty — tłumaczy Gazeciecodziennej.pl Wojciech Gierasiuk, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nikt nikogo o nic nie pytał. Pewnego dnia betonowe zapory po prostu zostały wyłożone na asfalcie. W ten sposób w jednej chwili drogowcy zlikwidowali zjazd do kilku firm - warsztatów, sklepów i stacji benzynowej. Teraz, żeby do nich dojechać kierowcy muszą nadkładać 2 km do następnego zjazdu. Niestety, nie mogą z niego korzystać ciężarówki, bo jest zbyt wąski.

— Tłumaczenia drogowców są dla mnie absurdalne. Prowadzę tutaj interesy od dawna i nigdy nie widziałem większego wypadku. A zjazd działał od 34 lat — mówi zbulwersowany Stanisław Serafinowski, właściciel serwisu ogumienia.

Cała sytuacja niemiło zaskoczyła również Józefa Wentrubę, który jest właścicielem ręcznej myjni samochodowej. ― Ten zabetonowany zjazd to dla nas klęska, bo tracimy mnóstwo klientów. Większe samochody przestają do nas przyjeżdżać, bo następny zjazd jest dla nich za wąski ― tłumaczy właściciel myjni.

Józef Ziętara, który prowadzi stację tankowania gazu też nie może zrozumieć dlaczego za błędy urzędników mają płacić mieszkańcy i przedsiębiorcy. ― W mojej firmie obroty spadły o 30 proc. Za niedługo pójdę z torbami ― mówi Ziętara.

Okazuje się, że o planach drogowców nic nie wiedziały także władze Skoczowa. ― Mówiąc najłagodniej, potraktowano nas nieelegancko. Wysłaliśmy pisma do kilkunastu instytucji i urzędów, zwróciliśmy się również w tej sprawie do posłów, niestety możemy tylko apelować i prosić, bo jest to droga krajowa ― wyjaśnia Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

Właściciele firm, do których zlikwidowano zjazd, tracą nadzieję na pozytywne rozwiązanie sprawy. Ostrzegają, że jeżeli drogowcy nie zdejmą betonowych zapór, zablokują drogę.

GDDKiA nie da się jednak szantażować. — Niedaleko są inne przejazdy i z nich kierowcy muszą teraz korzystać — przekonuje Wojciech Gierasiuk.
Komentarze: (22)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Typowo polski balagan i brak organizacji. Kiedy wreszcie decydenci w Polsce zrozumieja, ze trzeba brac pod uwage wszystkei aspekty kazdej sprawy? Od "Komuny" mija 20 lat i w tym nadwislanskim kraju zmienia sie ale ... na gorsze.
Pozdrowienia z emigracji

niech pan serafinowski nie biadoli. Jak będą chcieli klienci do niego przyjechać to przyjadą.

Nie może być tak że jak tylko ktoś pierdnie to będa mu drogę robili.

Nawet nie czytając zbyt uważnie - pod względem komunikacyjnym Skoczów to jedna wielka porażka i żaden artykuł tego nie zmieni.

a odpowiedzialności imiennej brak na kazdym szczeblu władzy!

bezpieczeństwo na pierwszym miejscu... a prywata na pierwszym miejscu samego zainteresiwanego...

"GDDKiA nie da się jednak szantażować" jaki tu sznantaż ? GDDKiA ma poprostu wszystkich gdzieś i robi jak chce !!

Pan Serafinowski bez jakich kolwiek ustaleń, w dodatku na własny koszt, dziś w godzinach popołódniowych "zlikwidował" zaporę betonową...

Zgadzam się z panem WW, jak ktoś będzie chciał, to dojedzie, może lepiej niech panowie przedsiębiorcy pomyślą jak tych klientów zachęcić.

jezeli istotnie zapora znikla to powinno sie pana S.S. obciazyc kosztami potencjalnego wypadku z powodu braku zabezpieczenia oraz zawiadomic stosowne sluzby o podejrzeniu poplenienia przestepstwa przez tego pana

No - i to jest facet z jajami.

na to mamy jak na dzikim zachodzie! totalna samowolka!

a mnie koło domu jeździ pociąg, jutro idę rozkręcać szyny!

koniec z bezczelnościa i arogancją faraonów z centrali

Nikt nic nie usunął. Jechałam tamtedy dzisiaj rano i zapory jak stały tak stoją.

no niestety, jednak bez jaj :)

Co za niespodzianki?! - Blokada wiślanki!!!

GDKiA, ma wszystkich gdzieś Czy to miasto, czy to wieś

przed miesiącem Policja mówiła, że na tym zjeździe nie dochodziło do żadnych zdarzeń drogowych. Czyżby to GDDKiA jeździła na 81 do wypadków a nie policja?

To nie tylko bałagan, ale arogancja. Tak zachowuje się władza krajowa wobec "reszty", tak zachowuje się władza wojewódzka w powiatach i gminach. Kto wyżej siedzi, ten jest ważniejszy... Wyborco, obudź się, zaczynamy…

Czy Urzad Miejski wam coś pomaga? Przciez podatki nosicie na Rynek !

jykfj24-nou8mso-tw6q73d3-0 insurance
http://online-casino-gambling-mo.lookera.net#1
[url=http://urlser.com/?aBCA5#3]homeowners insurance[/url]
[url]http://roulette-mo.lookera.net#4[/url]
[http://black-jack-mo.lookera.net#5 black jack]
"texas holdem":http://texas-holdem-mo.lookera.net#6
[LINK http://gambling-mo.lookera.net#7]gambling[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

hzzkiet-hxiqwma-tw6qa997-0 http://gambling-mo.lookera.net#1
insurance quotes
[url=http://urlser.com/?5Nnno#3]progressive insurance[/url]
[url]http://urlser.com/?5Nnno#4[/url]
[http://urlser.com/?IQpnn#5 car insurance quotes]
"free poker":http://free-poker-mo.lookera.net#6
[LINK http://urlser.com/?m6c0v#7]auto insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama