, środa 24 lipca 2024
W Chybiu chcą grać w golfa
Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt Chybia, promuje zdrowy tryb życia. Na razie z poświęceniem uprawia aerobic. fot. ER Dodaj do Facebook

W Chybiu chcą grać w golfa

DZ/ER
Władze Chybia zamierzają na terenach przejętych od cukrowni zrobić pole golfowe. Koszty obliczono wstępnie na milion euro.
— Cukrownia ogranicza produkcję i te tereny nie będą jej już potrzebne. Jeżeli dyrekcja wyrazi chęć i wolę odstąpienia 3 hektarów ziemi, na których nie można się budować, zamierzamy stworzyć tam pole golfowe — mówi Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt gminy Chybie.

Na pomysł stworzenia pola golfowego wpadli pracownicy referatu inwestycji Urzędu Gminy. Właścicielem gruntu i całej infrastruktury byłaby gmina. — Planujemy rozwinąć akademię golfową i klub golfowy. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia pochodziłyby z programu operacyjnego Południe. Nie mam jeszcze zapewnienia pisemnego na te fundusze, ale z rozmów jakie prowadzę, wiem, że jest przychylność osób dysponującymi tymi środkami — dodaje Dubiańska-Przemyk.

Wójt gminy uważa, że jest to dobry pomysł i ma nadzieję, że będzie to niezły interes, a na pewno promocja gminy. — Poza tym rozwinie się dzięki temu infrastruktura drogowa i gastronomiczna w naszej gminie. Sądzi się, że ten sport jest bardzo drogi. Jednak ma szansę stać się sportem masowym. Jego koszty są porównywalne z narciarstwem. Jesteśmy tak blisko Ustronia i Wisły, że jeśli byłaby odpowiednia reklama, to wówczas turyści odwiedzą nasze tereny, żeby móc skorzystać z pola golfowego — uważa pani wójt.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A nie lepiej tak cos wiecej dac naszpital w Cieszynie jak taka kasa zalega??? Chyba rowniez wszyscy z Chybia jezdza do Cieszyna jak cos boli??? Moim zdaniem glupota.. Chybie = kurort golfowy... Hehehe

Dyć to się nie godzi! To je wspaniało wiadomośc do fanów golfa. Ja sie starzyk dowiedzioł że za miedzóm bydzie trowa do golfa to tak się podpolił że na tym, no allegru to se już dycki pokupowoł czterycet kiji i osiemdziesiąt piłek. A wiecie kiery mu dycki bydzie te patyki nosić? Specjalnie tresówany baubuć odemie! I z tego też bydóm ełra! Pieknie żech se to wykombinowoł ni? Bamber stela bycie groł o golfa. Piekno ideja.

Ja jestem za i popieram projekt w zupełności:)Wkońcu musimy jakoś nasze Chybie wypromowac jak nie w świecie to chodziasz w okolicy. POzdr.
Ps heheh "Szfarny synek" niezła gwara ;P

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama