, czwartek 25 kwietnia 2024
Ustroń: Jak Mokate unijne fundusze wykorzystuje
Mokate SA to firma prężnie się rozwijająca, inwestującą i chętnie korzystająca z wsparcie funduszy unijnych. fot. ARC Dodaj do Facebook

Ustroń: Jak Mokate unijne fundusze wykorzystuje

KK, mat. pras.
900 tysięcy złotych otrzymała w tym roku grupa firm Mokate z funduszy europejskich. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę ekologicznej instalacji mineralizacji osadów z istniejącej oczyszczalni ścieków oraz na stworzenie systemu rekuperacji ciepła. Łączna wartość obu inwestycji wyniosła 4 miliony złotych.
- Zawsze dbaliśmy o zminimalizowanie oddziaływania produkcji na środowisko naturalne. To nasza powinność wobec lokalnej społeczności nie tylko w Ustroniu, który jest miastem uzdrowiskowym, ale i w Żorach, czy w innych krajach, gdzie funkcjonują nasze przedsiębiorstwa - podkreśla Sylwia Mokrysz, członek zarządu Mokate SA.

Większa część z otrzymanej dotacji, czyli około 700 tysięcy złotych, została przeznaczona na instalacje mineralizację osadów w Żorach. Dotychczas zakład musiał płacić za ich utylizację. Teraz po przekształceniu w proszek, mogą być wykorzystywane między innymi przy produkcji kostek brukowych. Aktualnie trwa próbny rozruch technologiczny instalacji.

PISALIŚMY: Mokate z tytułem "Produkt roku"!

Pozostałe 200 tysięcy zainwestowano w system rekuperacji, czyli odzyskiwania ciepła z procesu produkcji w Ustroniu. Uzyskana w ten sposób energia jest ponownie wykorzystywana. Dzięki tej inwestycji firma obniżyła koszty zakupu mediów.
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

do tego co nie może sie podpisać: rąbni pięścia w stół a nozyce same się otworzą tak to do nie których czuły punkt, ale taka jest prawda, mozemy sie umówić i powiem całą prawdę, ale nie na forum... sr...i to możesz potem ty dostać jak sie dowiesz prawdy.

cieszy troska o środowisko. Teraz kolej okazać również zainteresowanie warunkami praca-wynagrodzeniem dla pracowników i będzie pełnia szczęścia

aha, sraczkę...

Ty złodzieju

a ciebie zawiśc raczej skręca, ściska czy piecze?... A może masz zwykłą sraczkę?

oto cechy komunokapitalizmu.

Skoro wszystko jest takie piekne i kolorowe to niech dają też porządnie zarobić ludziom którzy tam pracują a nie jakieś ochłapy!!!!!!!!Więc nie wierzcie że tam idzie dobrze zarobić.

... a nie w Ustroniu

profesjonalizm w prowadzeniu firmy

Każdego ranka! Woda Ustronianka!

Każdy mierzy według siebie. Nie chwal się swoją zawiścią.

......

?

Ala

Mówi się u nas, że bogatemu to i byk się ocieli… To prawda, że tak często bywa, ale to nie jest przypadek. Patrząc z perspektywy tylko samego powiatu cieszyńskiego widać, że nie ma u nas amii ludzi, którzy potrafią tak pisać programy do projektów unijnych, aby bez dyskusji wygrywać konkursy o te pieniądze. Właściciel firmy, czy zarządzający nią musi sobie zadać trud i poszukać wśród programów, czy na konkretny cel przeznaczono fundusze unijne. Trzeba chcieć sięgnąć po nie, bo same nie przyjdą. Przeciwnych przykładów, na indolencję, bierność, niezaradność, jest mnóstwo wokół nas i tylko przez grzeczność nie nazwę tych instytucji. W naturze naszej jest zawiść. Czas to zmienić. Gratulacje dla Pani Teresy za profesjonalizm w prowadzeniu firmy!!! Tak przy okazji: za bardzo dobrą pracę trzeba bardzo dobrze wynagradzać…

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama