, sobota 2 marca 2024
Sprzedadzą TV Silesię?
Marek Czyż przeprowadza wywiad z Kamilem Durczokiem. fot. Bartłomiej Barczyk/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

Sprzedadzą TV Silesię?

PRZEMYSŁAW JEDLECKI/Gazeta.pl
Telewizja Silesia działa od niedawna, a już są chętni na jej kupno. Właściciel stacji rozmawia o współpracy z TVN-em, dostał też ofertę sprzedaży TVS niemieckiemu koncernowi.
TVS, czyli Telewizja Silesia, rozpoczęła nadawanie w marcu. Założył ją Arkadiusz Hołda, katowicki deweloper i kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej. W stację zainwestował 20 mln zł, do pracy w niej udało mu się przekonać kilku znanych dziennikarzy telewizji publicznej. Wśród nich są m.in. Marek Czyż (pochodzi z Goleszowa) czy Rafał Kurowski, który w Telewizji Katowice kierował Aktualnościami. Ramówkę stacji wypełniają m.in. programy informacyjne, listy przebojów ze śląskimi szlagrami, programy kulturalne i kulinarne. Nie ma za to filmowych hitów czy oper mydlanych. W założeniu twórców stacja ma przede wszystkim pokazywać życie na Śląsku i trzymać się z dala od polityki. Dziś średnia oglądalność TVS wynosi ok. 7 tys. widzów, co daje jej 0,15-proc. udziały w rynku (według AGB Nielsen Research).

Od początku istnienia TVS pojawiały się plotki, że udziałami w stacji jest zainteresowany TVN. Zawsze jednak Hołda i Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS, zdecydowanie im zaprzeczali. Jednak TVN zamierza uruchomić lokalną TVN Warszawa i łatwo sobie wyobrazić, że chciałby mieć podobną ofertę także w naszym regionie. W dodatku w ostatnich dniach TVS odwiedził Piotr Walter, prezes TVN-u. — To przypadkowa wizyta, był niedaleko i wpadł zobaczyć, jak wygląda nasza stacja — mówią w TVS. Hołda uchyla jednak rąbka tajemnicy. — Była to przyjacielska wizyta, rozmawialiśmy o poszerzeniu współpracy — mówi. Pytany, czy w grę wchodzi sprzedaż części udziałów TVN-owi, unika odpowiedzi. — Na razie nie chcę tego komentować — mówi.

Karol Smoląg, rzecznik Grupy TVN, mówi, że prezes Walter przyjechał do Katowic, by zobaczyć, jak TVS radzi sobie na lokalnym rynku. — To w kontekście naszych planów związanych z TVN Warszawa. Rozmowa dotyczyła też współpracy programowej — mówi Smoląg.

Tymczasem Hołda przyznaje, że dostał propozycję sprzedaży TVS jednemu z niemieckich koncernów medialnych. O to samo pytały też inne firmy. — Na razie nic z tego, ale jako biznesmen muszę brać pod uwagę różne rozwiązania w przyszłości — mówi. Dodał, że wszystko będzie zależało od tego, jak TVS poradzi sobie na rynku. Póki co Hołda chwali się tym, że TVS można już oglądać w Kanadzie, a wkrótce będzie również w sieciach kablowych w USA.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Wystartowała śląska telewizja
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Już przed startem TVS na branżowych forach huczało od plotek o ewentualnej sprzedaży tej telewizji Walterowi. Tak więc żadna nowina...

vwnemco-2wqsk3u-tw6q5d43-0 http://urlser.com/?aBCA5#1
online poker
[url=http://urlser.com/?5Nnno#3]progressive insurance[/url]
[url]http://urlser.com/?qbKvI#4[/url]
[http://online-gambling-mo.lookera.net#5 online gambling]
"insurance":http://urlser.com/?xFj4E#6
[LINK http://urlser.com/?5Nnno#7]progressive insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

We have been an ebay power seller and paypal confirmed seller of wow gold for years.We also offer cheap wow gold.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama