, wtorek 30 maja 2023
Skoczów: Rozbierają PledanDodaj do Facebook

Skoczów: Rozbierają Pledan

GZC/WO
Rozpoczęła się rozbiórka budynków dawnej skoczowskiej fabryki koców Pledan. W przyszłym roku w ich miejscu wyrośnie nowoczesna, dwukondygnacyjna galeria handlowa.
Likwidacja dawnych hal produkcyjnych przy ul. Garbarskiej potrwa około dwóch miesięcy. Ściany będą burzone przez miesiąc, natomiast w ciągu kolejnego miesiąca teren zostanie uporządkowany. — Prace prowadzi specjalistyczna firma. ale już w trakcie rozbiórki na placu budowy pojawią cię ekipy, które wyleją ławy fundamentowe pod nowy obiekt — mówi Bogusław Ślęk, prokurent spółki Pledan.

Otwarcie nowej Galerii Pledan planowane jest jesienią przyszłego roku. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek usługowo-handlowy (o kubaturze 5 tyś. metrów sześć, i powierzchni zabudowy 1700 metrów kw,) ma się wpisywać w architekturę miasta, nawiązując jednocześnie do wyglądu wyburzonych obiektów. Koncepcja architektoniczna nowego centrum handlowego została już zaakceptowana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama